Zamknij

Już 5 lipca na niebie pojawi się wyjątkowe zjawisko! Na czym polega Burzowa Pełnia Księżyca?

03.07.2020 12:51
pełnia księżyca
fot. Shutterstock

5 lipca 2020 roku będzie miało miejsce niezwykłe zjawisko - tzw. Burzowa Pełnia Księżyca wraz z jego zaćmieniem. Na czym polega i co oznacza dla nas?

Mamy doskonałą wiadomość dla fanów ciekawych zjawisk na niebie. Już 5 lipca 2020 roku będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową pełnię Księżyca nazywaną Burzową Pełnią. To pełnia w Koziorożcu, której będzie dodatkowo towarzyszyć zaćmienie!

Co ciekawe, wniesie ona do naszego życia zmiany związane z pracą i skłoni nas do przemyślenia życiowej drogi. Jak podaje profil Astrologia Pełni - Moonset, w tym czasie kwestie zawodowe i uczuciowe w naszym życiu mogą się mieszać. Czy odczuwacie ostatnio ich związek? Warto sprawdzić, co się za tym kryje!

Pełnia Burzowego Księżyca - na czym polega

Pełnia Burzowego Księżyca albo inaczej Pełnia Koźlego Księżyca ukaże się na niebie 5 lipca o godzinie 6:44. Tuż przed nią, o 4:30, wystąpi zjawisko zwane półcieniowym zaćmieniem Księżyca. I choć trudno będzie je dostrzec gołym okiem, może wywołać napięcia w naszym życiu. Wszystko za sprawą Merkurego, który znajduje się właśnie w retrogradacji w znaku Raka.

Odpowiedzialny za naszą komunikację Merkury cofa się, skłaniając do refleksji nad sprawami rodzinnymi, domem i poczuciem bezpieczeństwa, zachęca do powrotu do przeszłości, uwrażliwia nas na bliskie relacje. Pragniemy się skupić na uczuciach i wspomnieniach, myślimy o stabilizacji, szukamy przyjaźni i miłości. Z kolei pełnia w Koziorożcu wymaga od nas pewnych działań, odważnego stawiania sobie celów, rozwoju i mobilizacji.

Spotkanie obu tych wartości może wywołać u części z nas zagubienie. Astrologia radzi, by w tym czasie postarać się je połączyć - zastanowić się nad tym, gdzie znajdują się nasze "korzenie", skąd się wywodzimy i dokąd nas to prowadzi. W jaki sposób znajdujemy równowagę pomiędzy emocjonalnymi pragnieniami a realizacją w pracy? Jaki wpływ na karierę wywierają nasze bliskie związki?

Zaćmienia Księżyca często odkrywają przed nami prawdy, z których dotąd nie zdawaliśmy sobie sprawy. Warto poświęcić chwilę na refleksję i medytację - ta pełnia z pewnością przyniesie jakieś drogowskazy.

Jak przeżywacie ten intensywny czas?

Myślisz, że opis twojego znaku zodiaku do ciebie nie pasuje? Może urodziłeś się pod inną gwiazdą? Sprawdź to!  

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?