Zamknij

Pełnia Księżyca może być bardzo niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Sprawdź, co może się wydarzyć!

15.01.2020
Aktualizacja: 15.01.2020 14:52
Pełnia księżyca
fot. Pixabay

Pełnia Księżyca może mieć bardzo duży wpływ na ludzi. Księżyc może wywołać niepokój, a także problemy ze snem. Warto wcześniej zapoznać się z negatywnymi skutkami pełni.

W wielu kulturach Księżyc utożsamiany był z kobiecością oraz emocjonalnością. Księżycowym królestwem miały władać mroczna Hekate oraz Selena. Księżyc przyciąga do siebie masy wodne, a siła z jaką to robi, zależy od jego położenia na orbicie okołoziemskiej. Według księżycowego zegara funkcjonują zwierzęta. Ludzie ulegają wpływowi Księżyca. Szczególnie wrażliwymi na jego działanie są lunatycy, którzy podczas pełni odczuwają niepokój i poruszenie.

Pełnia księżyca - legendy i wpływ na ludzi i zwierzęta

Zjawisko związane z oddziaływaniem Księżyca występuje podczas 3 faz:

  • nów - kiedy niebo jest mroczne,
  • pełnia - wtedy ukazuje okrągła tarcza,
  • kwadry - widzimy tylko pół Księżyca.

Czas między nowiami wynosi 29 dni, 12 godzin, 44 minuty oraz 3 sekundy.

W związku z powtarzalnością faz Księżyca można zaobserwować pewne zjawiska. Według legend wiele kobiet patrzyło w niebo, aby sprawdzić, czy jest odpowiedni dzień na pranie, robienie przetworów czy suszenie ziół. Od wielu lat wiedza na temat faz Księżyca znacznie się pogłębiła.

Nów - występuje, kiedy jest ciemne niebo bez księżycowego blasku. To najlepszy moment, kiedy organizm wykazuje najwyższą zdolność do oczyszczania się. Warto wtedy wykonać post, to właśnie on poprawi kondycję organizmu. Tego dnia warto zadbać o chore rośliny, jeśli o nie zadbamy, odrosną piękniejsze i zdrowsze.

Pełnia - kiedy Księżyc jest w pełni, jego tarcza jest okrągła. W ten wieczór tempo życia zwiększa się. Hormony szaleją, a skumulowana energia się ujawnia. Podczas pełni mogą pojawić się zaburzenia snu. 

Od pełni Księżyca do nowiu:

  • ubywający Księżyc sprzyja pracom domowym oraz porządkom. Warto robić przetwory, a także wykonywać porządki w domu.
  • warto wykonać pielęgnację. Peelingi, oczyszczanie skóry twarzy czy całego ciała. Wycinanie skórek oraz paznokci w tym czasie również będzie szło sprawniej.
  • trudniej jest przytyć, a łatwiej schudnąć. Praca fizyczna i umysłowa mniej męczy.

Pełnia Księżyca - ile trwa?

Pełnia Księżyca trwa trzy dni, tak samo, jak nów. Obejmuje czas na dzień przed i dzień po dacie pełni. Jeśli chcesz poznać, jaka obecnie jest faza Księżyca, zapoznaj się z jego kształtem. Kiedy przypomina literę D, to znaczy, że zbliża się pełnia, jeśli swoim kształtem przypomina literę C, znaczy, że jest kwadra trzecia lub czwarta. Okrągły Księżyc jest w pełni, a w czasie nowiu jest praktycznie niewidoczny.

Wierzysz w tego typu przepowiednie?

Zobacz także: Jak zdradzają mężczyźni? To może zależeć od znaku zodiaku!

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?