Zamknij

Już 30 listopada na niebie pojawi się niezwykłe zjawisko. Na czym polega pełnia Bobrzego Księżyca?

25.11.2020 13:36
Pełnia Księżyca
fot. Shutterstock

Pełnia Księżyca 30 listopada 2020 będzie połączona z półcieniowym zaćmieniem. To czyni ją wyjątkową! Przekonaj się, co się wtedy wydarzy.

Listopadowa pełnia Księżyca nazywana jest Pełnią Bobrzego Księżyca albo Szronową Pełnią. Zjawisko będzie widoczne gołym okiem, a na niebie szykuje się prawdziwy spektakl! Co wtedy zobaczymy?

Zobacz także: Horoskop na pełnię Księżyca 30 listopada. Niektóre znaki muszą być wyjątkowo czujne

Pełnia Bobrzego Księżyca 30 listopada 2020 - kiedy jej wypatrywać?

Pełnia Księżyca dopełni się 30 listopada o godzinie 10:32. Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie czeka nas półcieniowe zaćmienie Księżyca. Słońce, Ziemia i Księżyc na chwilę znajdą się wtedy w jednej linii, co sprawi, że na Księżyc padnie cień rzucany przez Ziemię.

Skąd nazwa tego zjawiska? Listopadowa pełnia została powiązana z bobrami, bowiem właśnie wtedy te zwierzęta budują swoje zapory na zimę. A że najbardziej lubią pracować właśnie w nocy, przy świetle Księżyca, listopadową pełnię nazwano na ich cześć.

Pełnia Księżyca w Bliźniętach - znaczenie w astrologii

Nadchodząca pełnia wypadnie na tle gwiazdozbioru Bliźniąt i będzie połączona z półcieniowym zaćmieniem Księżyca. Co to dla nas oznacza? Odkrycie czegoś nowego! Bliźnięta to znak zodiaku wiecznie poszukujący nowych sposobów patrzenia, często zmieniający perspektywę. Dlatego podczas nadchodzącej pełni możemy poczuć, że potrzebujemy spojrzeć na ważne dla nas sprawy inaczej niż dotychczas. Zaczną nas interesować nowe rozwiązania i cele. Wielu z nas zapragnie wyruszyć w podróż, przeprowadzić się lub na jakiś czas zmienić miejsce pobytu.

Pełnia w Bliźniętach przyniesie nam powiew optymizmu. Jeśli przez ostatnie kilka tygodni odczuwaliśmy zmęczenie, teraz odżyjemy. Warto przypomnieć, że to zjawisko będzie miało miejsce na początku sezonu Strzelca, czyli najbardziej energicznego znaku zodiaku. Zaczniemy myśleć bardziej pozytywnie, będziemy mieli chęci do działania. Nabierzemy też ochoty do zabawy i żartów. 

Dla znaków zodiaku związanych z żywiołem Powietrza (Bliźnięta, Wodnik, Waga) i Ognia (Baran, Lew, Strzelec) może to być szczególnie inspirujący czas. Przyjdą do was świetne pomysły, które zapewnią wam sukces w 2021 roku - pod warunkiem, że gdzieś je sobie zapiszecie i o nich nie zapomnicie. Bliźnięta to znak komunikacji, więc nadchodząca pełnia będzie doskonałą okazją do przeprowadzenia ważnych rozmów. Dotyczy to wszystkich znaków zodiaku!

Czekacie na tę pełnię?

Zobacz także: Pełnia Księżyca może być bardzo niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Sprawdź, co może się wydarzyć!

Quiz z matematyki
Rozwiąż quiz

Byłeś dobry z matematyki? Sprawdź, czy zdasz do 7 klasy!

Quiz z matematyki

Kurtka przed promocją kosztowała 350 zł. Cena regularna została obniżona o 20 %. Ile kosztuje kurtka po promocji?