Zamknij

Niedługo powstanie pierwszy film nagrany w kosmosie. Główną rolę zagra w nim kobieta

19.05.2021 09:15
Kobieta w kosmosie
fot. Shutterstock

Rosyjska Agencja Kosmiczna chce nakręcić pierwszy w historii film zrealizowany w przestrzeni kosmicznej. Zobaczcie zwiastun tej produkcji.

Wyścig o kosmos trwa. Już niedługo zaczną się pierwsze turystyczne loty na orbitę. Na dwa miesiące przed tym, kiedy odwiedzi ją japoński miliarder Yusaku Maezawa, ISS ugości... aktorów.

Zobacz także:  Noc na Ziemi widziana z perspektywy kosmosu. Światła miast robią wrażenie

Pierwszy film nagrany w kosmosie

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy powstanie pierwszy film kręcony na orbicie. Zrealizuje go popularny reżyser Klim Shipenko - zdobywca wielu nagród. Jego projekt wspiera szef Rosyjskiej Agencji Kosmicznej, Dmitrij Rogozin, który został producentem filmu.

Produkcja jest już w fazie realizacji - rozpoczęły się szkolenia, mające na celu przygotowanie ekipy do lotów parabolicznych w stanie nieważkości i ćwiczenia skoków ze spadochronem.

Nagrania planowane są na 5 października. Zwiastun pierwszego kosmicznego filmu w historii wskazuje, że główną rolę zagra w nim kobieta.

Julia Peresild pierwszą aktorką w kosmosie

Jak podaje BBC.com, Julia Peresild w ostatnim etapie castingu musiała pokonać prawie 20 innych kandydatek. Jeśli projekt dojdzie do skutku, już w październiku poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zagra tam lekarkę, której zadaniem jest wyleczyć ciężko chorego kosmonautę. Zobaczcie pierwszą zapowiedź tej produkcji:

Zobacz także: Jak naprawdę wygląda panorama Marsa? W sieci pojawił się jej fałszywy obraz

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?