Zamknij

Naukowcy z NASA dyskutują o czymś w tajemnicy. Doniesienia są niepokojące

24.09.2021 09:38
Kosmos
fot. Shutterstock

Jak podaje portal geekweek.pl, do sieci wyciekły właśnie informacje o tajnych spotkaniach NASA z ekspertami Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności oraz naukowcami z Instytutu Technologii w Massachusetts. Najprawdopodobniej dotyczyły one możliwości opracowania napędu antygrawitacyjnego. Co to oznacza? Mówiąc najprościej - USA obawia się kosmitów.

Historie o UFO ludzkość już dawno włożyła między bajki. Nie są tak ekscytujące jak kiedyś, bo zaawansowany postęp technologiczny i badania prowadzone na szeroką skalę zwiększyły poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszej planety.

Doniesienia mediów o niezidentyfikowanych obiektach latających traktowane są współcześnie jak poszukiwanie taniej sensacji. Być może więc wiadomość przekazana przez magazyn "The Debrief" nie powinna być przez nas brana na poważnie. Czy jednak możemy być tego pewni?

Zobacz także: Życie w kosmosie mogło istnieć długo przed nami. Odkryto planetę, która to potwierdza

Naukowcy z NASA dyskutują o czymś w tajemnicy

Od listopada 2020 roku odbyła się seria tajnych konferencji, w których wzięli udział eksperci NASA, DARPA i MIT. Miały one dotyczyć możliwości opracowania futurystycznej technologii napędu maszyn latających, zwanej antygrawitacją. Jeszcze do niedawna uważano ją za fantazję rodem z science-fiction, jednak od pewnego czasu rozważana jest teoria, czy tajemnicze obiekty napotykane przez pilotów wojskowych nie poruszają się właśnie dzięki napędowi antygrawitacyjnemu.

Chociaż nie mamy szans się dowiedzieć, czego dokładnie dotyczyły owe spotkania, mimo wszystko warto zaznaczyć, że Pentagon coraz głośniej wyraża swoje zaniepokojenie częstym występowaniem UFO na terenie Stanów Zjednoczonych. Trudno odgadnąć, czy te niezidentyfikowane obiekty latające mogą być przedstawicielami obcych cywilizacji, czy zamiast tego są np. szpiegującymi samolotami wrogich armii.

Niepokojące doniesienia o UFO

Wielu naukowców uważa za oczywistość to, że nie jesteśmy w kosmosie sami. Co więcej, są i tacy, którzy twierdzą, że kontakt z kosmitami jest nieunikniony. Należy do nich słynny fizyk Michio Kaku, jeden z teoretyków głoszących przekonania zgodne z Teorią Ciemnego Lasu.

Zakłada ona, że wszystkie organizmy żywe w kosmosie starają się zapewnić sobie przetrwanie, więc stanowią dla siebie zagrożenie. Kosmici raczej nie potraktowaliby nas przyjaźnie. W najlepszym wypadku zechcieliby narzucić nam swoją władzę. Z tego powodu powinniśmy się przed nimi ukrywać, zamiast poszukiwać możliwości nawiązania kontaktu. Uważał tak m.in. Stephen Hawking.

Według Michio Kaku istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że obca cywilizacja, którą kiedyś napotkamy, będzie wyprzedzać nas w rozwoju o miliardy lat. Jeśli porusza się ona statkami z napędem antygrawitacyjnym, a więc przeczącym prawom fizyki, jego przypuszczenia nie są bezzasadne.

Co o tym sądzicie?

Zobacz także: NASA chce tworzyć budowle z księżycowego pyłu. Nie zgadniecie, jak zamierza to osiągnąć

Niewiele osób zdobywa w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?