Zamknij

Na niebie ukazało się niesamowite zjawisko. Jest zupełnie czymś innym, niż mogłoby się wydawać

04.05.2021 09:25
Kosmos
fot. Shutterstock

Jasna smuga na niebie nad wybrzeżem Stanów Zjednoczonych dała do myślenia mieszkańcom tamtejszych okolic. Spadający obiekt przeraził wielu z nich. Jak się okazuje, wcale nie była to asteroida.

SpaceX działa na wyobraźnię mieszkańców USA, tworząc nad ich głowami fascynujące obrazy. Zarówno start, jak i lądowanie rakiety to niezapomniany widok. Kosmiczne statki za jakiś czas nieustannie będą przecinać nocne niebo na całym świecie. Warto wiedzieć, jak wygląda ślad, który po sobie zostawiają. Dzięki temu nie pomylimy ich z czymś innym.

Zobacz także: Superksiężyc nad wulkanem pełnym lawy. Nagranie astrofotografa podbija sieć

Lot rakiety SpaceX widziany z daleka

Loty testowe rakiet SpaceX to nie tylko przełom w świecie nauki, lecz także spora zmiana w naszym codziennym życiu. Na razie dotyczy ona mieszkańców wschodniego i zachodniego wybrzeża USA, jednak z zapowiedzi amerykańskiego przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego wynika, że powinniśmy się spodziewać podobnych widoków w różnych zakątkach świata.

Niedawno pisaliśmy o tym, że wystrzał statku kosmicznego obserwowany z daleka to niezwykłe widowisko - niebo przecina wtedy świetlista łuna z długim pióropuszem. Nie każdy wie, kiedy startują rakiety SpaceX, więc mieszkańcy Stanów Zjednoczonych wielokrotnie zastanawiali się nad tym, co tworzy tę ogromną jasną smugę na niebie.

Tak wygląda lądowanie rakiety SpaceX

Na profilu SpaceX Polska pojawiło się właśnie zdjęcie Falcona 9 podczas lądowania. Ten obraz robi ogromne wrażenie. Warto wiedzieć, jak wygląda to zjawisko, by nie pomylić go z kometą, asteroidą albo spadającym meteorem.

Zobacz także: Jak naprawdę wygląda panorama Marsa? W sieci pojawił się jej fałszywy obraz

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?