Zamknij

NASA pokazuje, jak wyglądają zachody Słońca na innych planetach! To wideo podbija sieć

25.06.2020 12:03
Zachód słońca
fot. Shutterstock

Jeżeli lubicie oglądać zachody Słońca, powinniście zobaczyć to nagranie. Na Youtubie widziało je już 250 tys. osób!

Zachód Słońca to jeden z najpiękniejszych widoków, jaki może doświadczyć człowiek. To zjawisko towarzyszy nam każdego dnia, ale jeśli tylko pogoda pozwala, za każdym razem zachwyca tak samo. Na pewno macie teraz przez oczami ciepłe światło i różowo-niebieskie niebo, prawda?

A ciekawi jesteście, jak wyglądają zachody Słońca na innych planetach? Organizacja NASA postanowiła przygotować animację, która to obrazuje. Wideo rozeszło się po sieci błyskawicznie!

NASA pokazuje, jak wyglądają zachody Słońca na innych planetach

Jeden z grafików NASA, Geronimo Villanueva, przygotował animację, która pokazuje, jak wyglądają zachody Słońca na innych planetach. Dzięki temu nagraniu możemy zobaczyć, jak Słońce zachodzi na innych planetach Układu Słonecznego. To niezwykłe doświadczenie!

Okazuje się, że zachody Słońca w innych miejscach Układu Słonecznego mają zupełnie inne kolory. Zależne jest to od wielu czynników - m.in. od tego, jak daleko dana planeta znajduje się od Słońca, a także, jaki jest skład jej atmosfery.

Pewnie zastanawia was, dlaczego tych zachodów jest tutaj tak mało. Każda kolejna planeta Układu Słonecznego za Marsem jest gazowa i przy okazji ma bardzo gęstą atmosferę, a to uniemożliwia oglądanie na nich zachodów Słońca.

Jesteście ciekawi, jak wyglądają te zachody? Koniecznie obejrzyjcie wideo poniżej!

Aż trudno uwierzyć, że te miejsca istnieją naprawdę. Oto 9 najdziwniejszych atrakcji, jakie stworzyła natura.