Zamknij

NASA: "Wszyscy jesteśmy stworzeni z gwiezdnego pyłu". Agencja opublikowała wzruszające zdjęcie

05.08.2021 09:35
Kosmos
fot. Shutterstock

Na instagramowym profilu Amerykańskiej Agencji Kosmicznej pojawiło się nowe zdjęcie Ziemi widzianej z kosmosu. Opis NASA nadaje jej symboliczne znaczenie.

Agencja NASA pochwaliła się niezwykłym zdjęciem wykonanym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ten widok działa na wyobraźnię.

Zobacz także: Czy potrafisz znaleźć Księżyc na tym obrazku? Niezwykła zagadka od NASA

Wzruszające zdjęcie od NASA

Amerykańska Agencja Kosmiczna słynie z zabawnych opisów zdjęć na swoim instagramowym profilu. Czasem jednak zdarza się jej komentować zjawiska w sposób, który może wzruszać. Tak stało się tym razem. Fani NASA mogli przeczytać słowa:

Pamiętajcie: wszyscy jesteśmy stworzeni z gwiezdnego pyłu i nikt nie może nam tego odebrać.

Są one prawdziwe - rzeczywiście jesteśmy zbudowani z okruchów gwiazd. Pierwiastki występujące w naszym ciele są pozostałością kosmicznych wybuchów, a gwiezdna materia stanowi niezbędny element procesów powstawania życia na naszej planecie.

Symboliczne znaczenie kosmicznego pyłu jest takie, że tworzy się on podczas eksplozji, a więc w chwili śmierci gwiazdy. Ziarenka, które się wtedy rozprzestrzeniają, dają jednak początek życiu nowych gwiazd. I nie tylko - mogą się z niego zrodzić również planety i komety.

Gdy będziecie myć zęby, możecie pomyśleć o tym, że według ustaleń naukowców występujący w nich wapń pochodzi właśnie z materii międzyplanetarnej. Jak twierdzi badacz kosmosu, Carl Sagan, gwiazdy są obecne także w naszym DNA.

NASA: "Wszyscy jesteśmy stworzeni z gwiezdnego pyłu"

Na fotografii możemy zobaczyć rozświetloną linię brzegową afrykańskiego wybrzeża. Tuż nad nią widać atmosferę naszej planety, a jeszcze wyżej - migoczące gwiazdy. Zdjęcie zostało wykonane przez jednego z astronautów przebywających na stacji ISS, z wysokości 423 km nad Ziemią.

Ukazany na nim obraz pozwala sobie uzmysłowić, jak daleko sięga rozwój życia w kosmosie. Organizmy powstałe z gwiezdnego pyłu wykształciły inteligencję, dzięki której stworzyły własne źródło światła.

Zobaczcie sami. Z czym wam się to kojarzy?

Zobacz także: To najdziwniejsze zdjęcie Ziemi z satelity. Nie uwierzycie, że to nasza planeta