Zamknij

Wkraczamy w "Erę Wodnika". Co to oznacza?

22.12.2020 13:02
Układ Słoneczny
fot. Shutterstock

Wielka Koniunkcja Jowisza i Saturna, która miała miejsce 21 grudnia 2020 roku, wywołała falę sensacyjnych doniesień. Sprawdź, które z nich są prawdziwe.

Jowisz i Saturn w ostatnich dniach grudnia tego roku pozostają wobec siebie w tak bliskiej odległości, jakiej nie obserwowano od setek lat. Podobne zjawisko astronomowie mogli zobaczyć w 1623 roku, a następny raz taka okazja zdarzy się w XXV wieku. Nie tylko astrologowie, lecz także badacze i naukowcy starają się nadać mu wyjątkowe znaczenie.

Najwięcej uwagi poświęcono przepowiedni dotyczącej początku Ery Wodnika. Wyjaśniamy, czym ona jest i czy należy dawać wiarę tym twierdzeniom. Czy rzeczywiście nastały nowe czasy, mające nadać nowy bieg naszej historii?

Zobacz także: Te planety od 400 lat nie były tak blisko siebie. Zobacz, jak wyglądało ich niezwykłe spotkanie

Era Wodnika - co to jest i co oznacza dla ludzkości? 

Era Wodnika to jedna z dwunastu epok astrologicznych. Jej nazwa zyskała na popularności w latach 60. XX wieku, kiedy przedstawiciele ruchu New Age upowszechnili teorię na temat głębokiej duchowej przemiany społecznej, czekającej ludzkość w XXI wieku. Do dziś znana jest piosenka z musicalu "Hair" z 1969 roku pt. "Aquarius", którą otwierają wersy przepowiedni: "Kiedy Księżyc znajdzie się w 7. domu, a Jowisz będzie w koniunkcji z Marsem, przewodnikiem planet stanie się pokój i miłość zacznie sterować gwiazdami. To jest początek Ery Wodnika".

Rzeczywiście uważa się, że moment przejścia między epokami astrologicznymi przypada na czasy, w których żyjemy. Jednak słowa zawarte w piosence, jak stwierdził słynny astrolog Neil Spencer, "to bełkot". Jowisz spotyka się z Marsem kilka razy w roku, a Księżyc znajduje się w 7. domu astrologicznym codziennie przez dwie godziny. Treść samej "przepowiedni" również pozostawia wiele do życzenia.

Rozpropagowane przez ruch New Age przekonanie o tym, że nowa era stanie się dla nas czasem miłości, zniesienia granic, duchowego połączenia i wzajemnego zrozumienia ma mało wspólnego ze znakiem Wodnika. To znak zodiaku intelektualistów, badaczy i myślicieli - ludzi o chłodnym i zdystansowanym usposobieniu. Wodnik jest niezależny i buntowniczy, więc najczęściej żyje w izolacji od otoczenia.

Epoka Wodnika - znaczenie astrologiczne

Skąd pomysł, że to właśnie teraz rozpoczyna się nowa era? Wszystko przez to, że część astrologów użyła skrótu myślowego. Najważniejsze zjawisko astronomiczne w 2020 roku, czyli zbliżenie Jowisza i Saturna, po raz pierwszy w historii miało miejsce na tle gwiazdozbioru Wodnika. Ponieważ nie było takiej koniunkcji od 400 lat, uznano, że będzie miała dla nas szczególne znaczenie. Wtedy to niektórzy badacze nieba wspomnieli o "epoce Wodnika", czyli "małej erze Wodnika". Gdy informacja się rozniosła, epitet "mała" niepostrzeżenie zniknął.

Znak Wodnika rzeczywiście panuje teraz na niebie i w przekonaniu astrologów wywrze to na nas ogromny wpływ. Ponieważ największe planety Układu Słonecznego przechodzą do tego znaku, dominujące znaczenie w naszym życiu będzie miał żywioł Powietrza. Jak czytamy na stronie Moonset Story, zapowiada to czas poszukiwania nowych rozwiązań i punktów widzenia, a także globalnego i indywidualnego rozwoju.

Wodnik wesprze nas w poszukiwaniu wolności i swobody. Pomoże nam zaakceptować samych siebie dokładnie takimi, jakimi jesteśmy - szczególnie, jeśli nasz sposób myślenia wykracza w jakiś sposób poza utarte schematy. Astrologowie podkreślają, że najbliższe miesiące będą okresem, w którym jednostki i społeczeństwa zostawią za sobą przestarzałe wzorce, które nie pasują już do współczesności.

Zobacz także:  Całkowite zaćmienie Słońca w Chile. Tłum oglądał niezwykłe zjawisko

Nie podoba ci się opis twojego znaku zodiaku? Zobacz, kogo przypominasz najbardziej:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?