Zamknij

Dubaj oglądany z kosmosu to zaskakujący widok. Astronauci byli pod wrażeniem

24.06.2021 10:35
Dubaj
fot. Shutterstock

Thomas Pesquet, jeden z astronautów przebywających na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podzielił się na Instagramie niesamowitym zdjęciem. Zobaczcie, co przedstawia.

Dla tych, którzy nie mają pojęcia o istnieniu Wysp Palmowych w Dubaju, widok linii brzegowej miasta może być niespodzianką. Członkowie załogi ISS przyglądali się mu ze zdziwieniem.

Zobacz także: Zaćmienie Księżyca na tle Drogi Mlecznej. Przepiękne zdjęcie od NASA

Dubaj oglądany z kosmosu

Dubaj to największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, położone u wybrzeża Zatoki Perskiej. Słynie z przepychu i luksusu, jest jednym z ulubionych miejsc podróży bogaczy. Nie wszystkim odpowiada jego estetyka, ale trzeba z całą pewnością przyznać, że zostało zbudowane z rozmachem.

Fantazyjne pomysły architektów doprowadziły do powstania imponujących budowli, z których najbardziej charakterystyczną jest wieża Burdż Chalifa, sięgająca 828 metrów. To najwyższy budynek na świecie.

Mimo to wiele osób uważa, że o wiele ciekawszy widok stanowią dubajskie wyspy, usypane na dnie szelfu u wybrzeży miasta. Dlaczego? Spójrzcie sami.

Wyspy Palmowe w Dubaju widziane z kosmosu

Astronauci byli pod wrażeniem, gdy zobaczyli, jak prezentuje się linia brzegowa Dubaju oglądana z kosmosu. Wyspy Palmowe to fascynujący widok. Zostały one usypane z piasku na życzenie szejka Mohammeda bin Rashida al-Maktouma, który chciał znacząco zwiększyć liczbę turystów przyjeżdżających do miasta. Stworzył kompleks wysp w kształcie palmy, by zbudować tam jak najwięcej apartamentów z widokiem na morze.

Astronauci mieli okazję zobaczyć, jak prezentuje się z perspektywy kosmosu. Zdjęcie opublikował jeden z członków załogi, Thomas Pesquet.

Chcielibyście pojechać na ekskluzywne wakacje w takim miejscu? A może wolicie "zwykłe" palmy na pustej plaży?

Zobacz także: Oto najstraszniejsze gwiazdy we Wszechświecie. Nagranie mrozi krew w żyłach

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?