Zamknij

Czegoś takiego jeszcze nie było. Księżyc Żniw nad USA miał... ogon

24.09.2021 11:39
Kosmos
fot. Shutterstock

To jedno z najdziwniejszych zdjęć Księżyca, jakie kiedykolwiek powstały. Sprawdźcie, czy podoba wam się taki eksperyment.

Księżyc zawsze wygląda tak samo - zmienia się tylko nasza perspektywa. Pasjonaci astrofotografii czynią cuda, by ukazać tarczę lunarną w jak najciekawszy sposób. Najnowsza praca wyróżniona przez NASA to Księżyc... z ogonem. Jej autorem jest Mike Cohea.

Zobacz także: Życie w kosmosie mogło istnieć długo przed nami. Odkryto planetę, która to potwierdza

Nietypowe zdjęcia Księżyca

Księżyc mineralny, czerwony Księżyc na tle Drogi Mlecznej, błękitny Księżyc... Długo można by wymieniać. Sposobów na przedstawienie Księżyca w rzadko spotykanej postaci jest bardzo wiele. Pasjonaci astrofotografii polują też na widok tranzytów - takich jak przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle naszego naturalnego satelity. Zdarzają się też piękne i rzadko spotykane zjawiska, takie jak tęczowe halo wokół Księżyca.

Agencja NASA wciąż wynajduje coraz to nowe prace, dzięki którym mamy szansę spojrzeć na lunę inaczej niż zwykle. Czy widzieliście kiedyś Księżyc, który ma ogon?

Księżyc Żniw w USA z ogonem

Jak się ukazuje, wystarczy zrobić zdjęcie pełni Księżyca w 22-minutowej ekspozycji, by zamieniła się ona w długi księżycowy pas. Zdjęcie wykonano w okolicach Newport Bridge na Rhode Island. Robi na was wrażenie? Czy może wolicie "klasyczne" fotografie?

Zobacz także: NASA chce tworzyć budowle z księżycowego pyłu. Nie zgadniecie, jak zamierza to osiągnąć

Niewiele osób zdobywa w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?