Zamknij

14 grudnia na niebie pojawi się niesamowite i tajemnicze zjawisko. Dlaczego warto go wypatrywać?

04.12.2020 12:48
Zaćmienie Słońca
fot. Shutterstock

14 grudnia 2020 roku będzie miało miejsce obrączkowe zaćmienie Słońca połączone z Nowiem Księżyca. Dowiedz się, co to oznacza!

14 grudnia 2020 na niebie wystąpi obrączkowe zaćmienie Słońca, pokrywające się z Nowiem Księżyca na tle gwiazdozbioru Strzelca. Dla wielu z nas będzie to wyjątkowe przeżycie. Chociaż nie będziemy mogli zobaczyć tego zjawiska w Polsce, z całą pewnością część z nas odczuje, jak wpływa na sferę emocji.

Zobacz także: NASA pokazuje, jak wyglądają zachody Słońca na innych planetach! To wideo podbija sieć

Całkowite zaćmienie Słońca 14 grudnia - kiedy wystąpi i gdzie można je zobaczyć?

Zaćmienie Słońca rozpocznie się 14 grudnia 2020 roku o godzinie 14:32:28 na środkowym Pacyfiku. Zjawisko będzie najlepiej widoczne w Chile i w Argentynie. Grudniowe zaćmienie Słońca będzie widoczne w fazie całkowitej przez 2 minuty i 9 sekund.

Na czym polega obrączkowe zaćmienie Słońca? W czasie zaćmienia Księżyc przez krótką chwilę zakrywa Słońce, jednak nie w całości. Skutkuje to pojawieniem się jasnej obrączki z czarnym dyskiem Księżyca w środku. Wygląda to tak, jakby Słońce tworzyło piękny ognisty pierścień.

Dla ludzkości takie zjawiska od zawsze miały symboliczne znaczenie, bo Księżyc reprezentuje naszą podświadomość i uczucia, a Słońce - świadome myślenie i cele życiowe. W dzień zaćmienia możemy być więc bardzo emocjonalni i skłonni do wzruszeń.

W astrologii pierścień ognia jest symbolem stworzenia i zniszczenia. Mogą się odezwać dawne konflikty, ale jednocześnie będziemy myśleli o nowych sprawach, które mają największy potencjał. Będziemy chcieli się od czegoś uwolnić i zacząć nowy etap.

Zaćmienie Słońca i nów Księżyca - znaczenie astrologiczne

Zaćmienie Słońca 14 grudnia będzie połączone z Nowiem Księżyca w znaku ognistego Strzelca. Co to dla nas oznacza? Zapragniemy działać, a wielu z nas rozpocznie teraz nowe inicjatywy w swoim życiu. Warto jednak pilnować, by nie podejmować decyzji pod wpływem emocji.

Przez wzgląd na zaćmienie Słońca możemy nagle dowiedzieć się czegoś nowego i odkryć nieznane nam dotąd prawdy o sobie albo naszych bliskich. Energia impulsywnego Strzelca wpłynie na niektórych z nas w taki sposób, że będziemy chcieli zareagować natychmiast. Lepiej tego nie robić!

Nów Księżyca w Strzelcu zawsze oznacza jedno z dwojga - jest początkiem albo końcem. Sprawia, że ludzie mają potrzebę wyrażania własnych przekonań. To od nas zależy, czy będziemy to robić we współpracy z innymi czy... rozstając się z nimi. 

Zobacz także: NASA szuka osób, które zaprojektują... "księżycową toaletę". Oferuje 35 tys. dolarów

Na szkolnej ławce chemik przeprowadza doświadczenie. W tle widać tablicę.
Rozwiąż quiz

Wielki quiz z wiedzy ścisłej. Poradzisz sobie?

Na szkolnej ławce chemik przeprowadza doświadczenie. W tle widać tablicę.

Oblicz X w równaniu: 8 - x = - 8