Zamknij

Znany astronom twierdzi, że obcy mogą zniszczyć naszą cywilizację w ciągu jednej sekundy. Przerażające słowa

02.06.2021 09:19
Kosmos
fot. Shutterstock

Avi Loeb, astronom z Harvardu, podzielił się swoimi wnioskami na temat obcych cywilizacji. Ma zupełnie inną teorię niż Stephen Hawking.

Słynny astrofizyk Stephen Hawking przekonywał, że ludzkość powinna za wszelką cenę unikać kontaktu z obcymi cywilizacjami. Badacz kosmosu z Uniwersytetu Harvarda twierdzi, że powinniśmy jak najszybciej go nawiązać. Kto ma rację?

Zobacz także: Zaćmienie Księżyca na tle Drogi Mlecznej. Przepiękne zdjęcie od NASA

Znany astronom twierdzi, że obcy mogą zniszczyć naszą cywilizację

Znani fizycy coraz częściej podkreślają, że najwyższy czas zacząć poważnie traktować kwestię istnienia obcych. Hipotetyczni przedstawiciele inteligentnej formy życia pozaziemskiego (zwani najczęściej kosmitami) byli przez wiele lat uważani za wymysł zwolenników teorii spiskowych.

Odkąd jednak zakres badań nad przestrzenią kosmiczną w znacznym stopniu się rozszerzył, a astronomowie dowiedzieli się, jak wiele planet podobnych do Ziemi posiada warunki idealne do wykształcenia życia, nie możemy bagatelizować tego tematu. Wielu naukowców mówi wprost: zakładanie, że jesteśmy w kosmosie sami, jest po prostu nielogiczne.

Z tego powodu od dłuższego czasu trwają dyskusje, czy powinniśmy poszukiwać kontaktu z obcymi. Najpopularniejsza jak dotąd jest tzw. Teoria Ciemnego Lasu, której zwolennikiem był m.in. Stephen Hawking. Zakłada ona, że inne cywilizacje mogą być rozwinięte w o wiele wyższym stopniu niż nasza i nie możemy przewidzieć, jak będą chciały postąpić podczas spotkania z nami. Naszym zadaniem jest pozostać przed nimi w ukryciu i nie zwracać na siebie uwagi.

Inaczej na ten temat wypowiada się Avi Loeb, naukowiec z Harvardu. Twierdzi, że jak najszybciej powinniśmy nawiązać kontakt z obcymi cywilizacjami.

Avi Loeb ostrzega przed spotkaniem z obcymi cywilizacjami

Naukowiec przekonuje, że jedynym gwarantem bezpieczeństwa dla ludzkości jest zawiązanie paktu z obcymi. On również uważa, że mogliby chcieć zaatakować Ziemię.

Przedstawił to bardzo obrazowo, twierdząc, że wykorzystaliby tzw. akcelerator cząstek, czyli urządzenie przyspieszające cząstki elementarne do prędkości światła, które wytworzyłoby energię zdolną do spalenia niemal całej naszej galaktyki w ciągu sekundy.

Jedynym sposobem na uniknięcie kosmicznej katastrofy jest ustanowienie międzygwiezdnego traktatu, podobnego do Układu o zakazie prób broni nuklearnej w atmosferze, w przestrzeni kosmicznej i pod wodą podpisanego w 1963 roku przez rządy Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych - powiedział Loeb.

Wydaje się zastanawiające, dlaczego naukowcy pracujący na prestiżowych uczelniach w USA coraz częściej mówią o możliwości nawiązania kontaktu z obcymi cywilizacjami i paktowania z nimi. Były prezydent kraju, Barack Obama, w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że nie może przekazać wszystkich danych na ten temat, jakie posiada. Myślicie, że coś jest na rzeczy? A może to tylko szukanie sensacji?

Zobacz także: Oto najstraszniejsze gwiazdy we Wszechświecie. Nagranie mrozi krew w żyłach

Niewielu osobom udaje się zdobyć w tym quizie maksymalną ilość punktów. Spróbujesz?

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy jesteś gotowy, aby wziąć udział w programie "Jeden z dziesięciu". Powodzenia

Kadr z programu "Jeden z dziesięciu"

Botanika. Czy owocnik trufli rośnie pod ziemią?