Zamknij

Zjadła zupę i pokazała to na YouTubie. Została aresztowana

16.11.2022 12:37

Jak daleko można się posunąć, by zdobyć więcej subskrybentów? Blogerka kulinarna z Tajlandii złamała prawo, bo chciała zaistnieć w sieci.

Gin Zap Bep Nua Nua
fot. youtube.com

Phonchanok Srisunaklua prowadzi na YouTubie kanał zatytułowany Gin Zap Bep Nua Nua, co w języku polskim oznacza "Jedz ostro i smacznie". Chęć zyskania popularności skłoniła ją do zrobienia czegoś kontrowersyjnego. Teraz będzie musiała zapłacić za swój błąd.

Zobacz także: Jej córka ma ponad 6 lat i jeszcze nigdy nie jadła cukru. Nie uwierzycie, jaki efekt osiągnęła

Zjadła zupę i pokazała to na YouTubie. Została aresztowana

Blogerka z Tajlandii zyskała światową sławę, jednak stało się to w zupełnie inny sposób, niż to sobie wymarzyła. Kobieta spodziewała się tego, że jej nagranie może wywołać dyskusję w sieci, ale nie przewidziała o wiele poważniejszych konsekwencji. Tajka pokazała na wizji, jak zajada się bardzo wątpliwym przysmakiem - zupą z nietoperza. Na dodatek sugerowała, że smakuje on jak surowe mięso.

Srisunaklua miała świadomość tego, jakie wzbudzi skojarzenia. Co więcej, zjedzone przez nią nietoperze były zakupione na rynku w Laosie, gdzie w 2021 roku naukowcy wykryli u tych zwierząt 3 nowe odmiany koronawirusa. Filmik został usunięty przez YouTube'a, a konto Tajki - zablokowane.

YouTuberka z Tajlandii pokazała, jak je zupę. Teraz grozi jej 5 lat więzienia

Kobieta naruszyła ustawę o ochronie dzikiej przyrody, przez co sprawą zainteresowała się policja. Phonchanok Srisunaklua została aresztowana, a teraz grozi jej nawet 5 lat więzienia i 12 tysięcy dolarów kary. Chociaż zdążyła opublikować nagranie z przeprosinami, nie uniknie odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Oryginalne nagranie zniknęło z internetu, ale wciąż można je zobaczyć na innych kanałach. To jednak widok dla osób o mocnych nerwach:

Co o tym sądzicie?

Zobacz także: Kasia Cichopek kisi chryzantemy. Zdradziła, jak zrobić nietypowy przysmak kulinarny

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?