Katarzyna Bosacka radzi: takich pomarańczy nie kupuj. Ważny szczegół

06.02.2023 11:51

Katarzyna Bosacka na Instagramie chętnie radzi Polakom i Polkom, jakie produkty warto wybierać podczas codziennych zakupów spożywczych, by jeść zdrowo i nie przepłacać. Tym razem prowadząca program „Wiem, co jem i wiem, co kupuję” zwróciła uwagę na pomarańcze. Wyjaśniła swoim obserwatorom, po jaką odmianę popularnych cytrusów sięgać, by cieszyć się pysznym smakiem bez pestek.

Katarzyna Bosacka pomarańcze
fot. Mateusz Jagielski/East News

Katarzyna Bosacka to dziennikarka zajmująca się przede wszystkim tematyką żywnościową. Od wielu lat w programie „Wiem, co jem i wiem, co kupuję” uczy Polaków, jak świadomie wybierać żywność. Ekspertka co jakiś czas dzieli się ze swoimi fanami na Instagramie zaskakującymi faktami dotyczącymi jedzenia.

Zobacz również: 9 powodów, by jeść pomarańcze. Cenna jest też skórka

Katarzyna Bosacka radzi. Zawsze wybieraj te pomarańcze

Jak kupować pomarańcze? Katarzyna Bosacka w najnowszym filmie na Instagramie postanowiła odpowiedzieć na to pytanie. Zaznaczyła, że po te popularne owoce powinniśmy sięgać głównie zimą. - Wtedy trwa sezon na cytrusy europejskie. Latem, kiedy jest pełno wspaniałych, naszych, polskich owoców, cytrusy są sprowadzone z drugiej półkuli: z Chile, RPA czy Peru – podkreśliła.

Katarzyna Bosacka zaznaczyła, że sezon na pomarańcze europejskie trwa od końca października do końca lutego. A zatem już niedługo w sklepach spożywczych zaczną pojawiać się cytrusy z Ameryki Południowej i Afryki. Warto więc nacieszyć się pysznym smakiem pomarańczy właśnie teraz. Jakie owoce wybrać? Prowadząca „Wiem, co jem i wiem, co kupuje” radzi, by zwrócić uwagę na jeden szczegół.

Katarzyna Bosacka zwraca uwagę na ten szczegół. „Pomarańcze nie będą miały pestek”

Katarzyna Bosacka zdradziła internautom sposób na to, jak szybko i sprawnie rozpoznać pomarańcze bez pestek. 

Zapamiętajcie tę bardzo ważną zasadę – zaznaczyła na wstępie.

- Jeśli pomarańcza ma „pępek”, to znaczy, że w środku nie będzie pestek. Jest to odmiana zwana Naveliną i ta odmiana jest tak skonstruowana, że te pestki gromadzą się w tym oto „pępku”. Są jakby "zabierane" do tego „pępka” – wytłumaczyła Katarzyna Bosacka, jednocześnie wskazując na spód owocu. 

Internauci dziękują Katarzynie Bosackiej. „Teraz wiem na co zwrócić uwagę”

Rada Katarzyny Bosackiej bardzo spodobała się jej obserwatorom. Pod krótkim filmem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci dziękowali swojej ulubienicy za przydaną wskazówkę, jednocześnie przyznając, że wcześniej nie mieli pojęcia dlaczego jedne pomarańcze mają „pępek” na spodzie, natomiast inne są całkowicie gładkie.

O kurczaki! W życiu bym tego nie wiedziała. Dzięki Pani będę kupować pomarańcze tylko z pępkiem.
Nie miałam o tym pojęcia. Teraz wiem na co zwrócić uwagę.
O wow! Nie miałam o tym pojęcia. Dziękuję! To bardzo ważna i przydatna informacja.
loader

radioZET.pl