Zamknij

Zapomnijmy o białym i czerwonym. Teraz pije się niebieskie wino

21.06.2016 21:39
Niebieskie wino Gik
fot. East News

I chociaż trudno w to uwierzyć, zostało wyprodukowane z tylko naturalnych składników. 

Dotychczas wybieraliśmy między czerwonym, różowym albo białym winem. Być może niektórym osobom udało się jeszcze skosztować rzadko spotykanych win takich jak szare, czarne, zielone, żółte czy pomarańczowe. Teraz będziemy mogli skusić się na niebieskie. 

Grupa 6 mężczyzn w wieku około 20 lat, którzy z zawodu są muzykami, programistami i projektantami, wyprodukowała i wprowadziła do sprzedaży niebieskie wino. Co ciekawe, żadna z osób nigdy nie miała do czynienia nawet w najmniejszym stopniu z branżą win, a mimo wszystko, udało im się stworzyć trunek, który wywołuje ogromne zainteresowanie. 

Niebieskie wino Gik ma 11,5 procenta i kosztuje około 40 złotych. Trunek jest mieszanką czerwonych i białych winogron z regionu Kastylia-La Mancha, a swój nietypowy kolor zawdzięcza naturalnym barwnikom - antocjanom, które znajdują się w skórce winogron oraz indygo, który jest pozyskiwany z urzetu barwierskiego.

Nie wszyscy muszą być degustatorami win, ale każdy powinien móc cieszyć się smakiem dobrego trunku. Warto spróbować czegoś nowego i zapomnieć o tym, co wiedzieliśmy o winach do tej pory - mówią twórcy niebieskiego wina. 

To pierwsze na świecie niebieskie wino najpierw będzie można kupić w Hiszpanii, a pod koniec wakacji ma być dostępne w sklepach na terenie całej Europy. 

Niebieskie wino Gik
fot. East News