Zamknij

Podgrzewacie wczorajszą pizzę w kuchence mikrofalowej? To błąd. Bloger zdradza sposób na to, by zachowała świeżość

Agnieszka Moczyróg
25.07.2017 10:20
Podgrzewacie wczorajszą pizzę w kuchence mikrofalowej? To błąd. Bloger zdradza sposób na to, by zachowała świeżość
fot. www.youtube.com/Internet Shaquille

Przygotowanie specjalnego kremu zajmuje tylko chwilę. Efekt? Ponoć spektakularny. 

Nie od dziś wiadomo, że najlepsza pizza to świeża pizza. Nie każdy jednak jest w stanie zjeść ją od razu, gdy dostawca dostarczy ją pod drzwi. Zostawiamy ją więc "na później" wierząc, że za kilka godzin, a nawet kolejnego dnia, wciąż będzie równie dobra.

Gdy więc ponownie najdzie nas ochota na kawałek pizzy, najczęściej wkładamy ją do kuchenki mikrofalowej (choć wiele osób od lat to odradza), a po kilku minutach jest już gotowa do spożycia. Dla nikogo jednak nie będzie zaskoczeniem fakt, że jej smak pozostawia wiele do życzenia. Konkretnie, ma gąbczastą konsystencję i w niczym nie przypomina już tej ciepłej, świeżej pizzy, którą jedliśmy jeszcze kilka godzin wcześniej. 

giphy-downsized (43)

Banalnie proste? 

Na szczęście, jest już sposób, dzięki któremu pizza po podgrzaniu wciąż będzie zachwycać smakiem. Przedstawił go youtuber nazywany "Internet Shaquille", który pokazał, jak podgrzać pizzę, żeby wciąż wyglądała i smakowała, jakby właśnie wyszła z pieca. Wystarczy przygotować specjalny krem, który można zrobić mieszając ze sobą składniki: trzy jajka, śmietanę, sól, pieprz i paprykę w proszku. Gdy wszystko jest już gotowe, wystarczy zamoczyć w nim kawałki pizzy, a potem podgrzać je na patelni. 

Ten gruby, płynny krem pomoże "odświeżyć" zwietrzałą, suchą, starą skórkę pizzy i zamienić ją w miękkie, smakowite ciasto - powiedział Sqaquille, a jego wypowiedź przytacza Refinery29.com. 

Nie da się ukryć, że pomysł jest co najmniej intrygujący. Spróbujecie? ;-) 

Zagłosuj

Wypróbujesz sposób youtubera?

Liczba głosów: