Zamknij

Wybrano najlepszą restaurację na świecie. Za menu degustacyjne trzeba zapłacić ponad 1100 złotych

Agnieszka Moczyróg
06.04.2017 14:17
Eleven Madison Park
fot. East News

Żeby się do niej dostać, czasem trzeba zrobić rezerwację nawet z miesięcznym wyprzedzeniem. 

Najlepszą restauracją świata została nowojorska Eleven Madison Park

Grupa tysiąca speców od gastronomii wybrała najlepszą restaurację na świecie. Ten zaszczytny tytuł powędrował do znajdującej się w Nowym Jorku restauracji Eleven Madison Park, która swoim gościom oferuje potrawy sezonowe, które nie należą do najtańszych. Jak podaje Nytimes.com, za menu degustacyjne, czyli aż jedenaście potraw, trzeba zapłacić 295 dolarów, czyli ponad 1100 złotych. Co szczególnie ciekawe, za posiłek płaci się z góry. 

Jednym z współwłaścicieli restauracji jest szef kuchni Daniel Humm, który ma na swoim koncie trzy gwiazdki Michelin. To wystarczający dowód na to, że w jego kuchni powstają prawdziwie smaczne arcydzieła.

Zwycięstwo było dla nas całkowitym zaskoczeniem. Chcemy już być w domu, żeby móc świętować z naszym zespołem - powiedział Will Guidara, drugi z właścicieli restauracji, a jego wypowiedź przytacza Nytimes.com. 

Daniel Humm i Will Guidara

Daniel Humm i Will Guidara

‧ fot. East News

Prestiżowy konkurs

Tuż za nowojorską restauracją, na drugiej pozycji uplasowała się włoska Osteria Francescana. Miejsce na podium zamyka hiszpańska El Celler de Can Roca

Listę pięćdziesięciu najlepszych restauracji świata ogłoszono 5 kwietnia w Królewskiej Sali Wystaw w Melbourne. Ranking uchodzi za najbardziej prestiżowe zestawienie najlepszych restauracji świata. Każdy z członków jury typuje 10 restauracji, które odwiedził w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Oczywiście, cztery z nich muszą pochodzić spoza regionu oceniającego tak, by nikt nie został posądzony o nadmierne promowanie swojego kraju. 

Dobra wiadomość jest taka, że pomimo wysokich cen, ponoć nie trzeba zostawiać napiwków ;-)

Zagłosuj

Czy zapłaciłbyś 1100 złotych za menu degustacyjne?

Liczba głosów: