Zamknij

Wegańskie lody w sklepach IKEA! Na razie tylko jeden smak

28.03.2019 11:37
lody wegańskie w IKEI
fot. Materiały prasowe

IKEA proponuje klientom coraz więcej roślinnych produktów.

Nowa pozycja w ofercie gastronomicznej sklepów IKEA! Już niedługo menu szwedzkiego giganta wzbogaci się o wegańskie lody. Na razie dostępny będzie tylko jeden smak.

Zobacz także: Lody tajskie to absolutny hit lata! Co to takiego i gdzie kupić lody rolki?

IKEA Bistro na szczęście nie zapomina o klientach, który nie jedzą mięsa. Obok roślinnych hot-dogów (stanowiących już 10 procent wszystkich sprzedawanych hot-dogów w IKEA) i klopsików pojawi się nowy deser - włoskie lody truskawkowe. Oczywiście wegańskie. Będzie można ich spróbować już w kwietniu.

Widzimy realną zmianę na rynku, gdyż coraz częściej produkty roślinne oferowane są przez wiodące marki. Obecnie już co 10 produkt spożywczy wchodzący na europejski rynek jest oznaczony jako wegetariański. Jednocześnie aż 86% osób regularnie spożywających alternatywne produkty roślinne nie określa się jako weganie czy wegetarianie. Wyniki te jasno wskazują, że produkty roślinne to nie tylko silny trend, ale też produkt oczekiwany przez coraz więcej konsumentów - oceniła Karolina Kosno, PR & Communication Manager ProVeg Polska.

Wegańskie lody w ofercie IKEA Bistro

Włoskie lody z IKEI cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Teraz kupujący, którzy uważają na to, co jedzą, będą mogli spróbować nowego przysmaku. Wegańskie truskawkowe lody są bezmleczne i zawierają wyłącznie naturalne składniki - wodę i puree truskawkowe. Cukier został zastąpiony naturalnym słodzikiem z jabłek i winogron. Wafelek oczywiście też jest wegański.

Na razie nie znamy ceny nowego przysmaku. Biorąc pod uwagę popularność innych roślinnych produktów, wegańskie lody truskawkowe mogą okazać się hitem. Spróbujecie?

Zobacz także: Lody na kaca? To nie żart. Dzięki nim szybko staniesz na nogi!

Zagłosuj

Jakie lody są najlepsze?

Liczba głosów:

Polska blogerka i jej chłopak żywią się wyłącznie owocami. Zdecydowalibyście się na taką dietę?