Zamknij

Weekend to najgorszy moment, żeby zrobić zapas wina na imprezę

Martyna Kraus
19.08.2016 12:34
Penny
fot. YouTube

Od tej chwili będziemy musieli przeorganizować całą naszą strategię zakupową. 

W piątek po południu każdy z nas snuje plany na weekend. Każdy kto zamiast wyjść do klubów wybiera domówki, musi zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednią ilość jedzenia, ale też napojów. Uderzamy wtedy do supermarketów, sklepów monopolowych i osiedlowych sklepików.

  • Okazuje się jednak, że piątek i sobota to najgorsze dni na zakupy w monopolowym, ponieważ sklepy podwyższają ceny. Popularna porównywarka cen produktów spożywczych, przeanalizowała ceny ponad 50 milionów różnych win i piw. Analitycy dowiedli, że za butelkę wina kupioną w sobotę wieczorem zapłacimy o 6% więcej, niż za tą samą kupioną w poniedziałek lub wtorek. Podobnie jest z piwem - butelka trunku będzie nawet o 9% tańsza, jeśli kupimy ją na początku tygodnia. Dlatego warto zrobić samemu wino z winogron.

Nawyki dyktują ceny

Z zebranych danych wywnioskowano także, że w wina i piwa zaopatrujemy się najczęściej w supermarketach, a nie w sklepach monopolowych czy osiedlowych, ponieważ oferują one najlepsze ceny. Stąd mogą również wynikać tak duże różnice w cenach za butelkę alkoholu. Duże sieci handlowe szczegółowo analizują i kontrolują ceny, za jakie sprzedają produkty. Często zmieniają je w zależności od tego, jak dany produkt sprzedaje się w określonym terminie.

Co ciekawe, amatorzy białego wina mogą nie zauważyć wielkich różnic cenowych. Zdecydowanie większe wahania występują przy cenach za czerwone wino. Na pierwszy rzut oka, różnice mogą wydawać się groszowe, warto jednak mieć to na uwadze kupując większą ilość alkoholu.