Zamknij

Ujawniono, dlaczego frytki z McDonald's są tak uzależniające. Powód może skłonić do ich odstawienia

Agnieszka Moczyróg
19.07.2017 15:20
Kobieta jedząca frytki
fot. Pexels

To świetny dowód na to, że McDonald's robi co może, aby tylko zatrzymać klientów. Trzeba przyznać, że wychodzi mu to doskonale. 

Wszyscy, którzy zastanawiali się, dlaczego będąc w McDonald's nie mogą powstrzymać się przed zamówieniem porcji frytek, już dłużej nie muszą zaprzątać sobie tym głowy. Sprawie postanowili przyjrzeć się badacze, którzy zdradzili odpowiedź na to nurtujące wielu pytanie. 

Okazuje się, że nie jesteśmy w stanie zrezygnować z jedzenia słynnych frytek, ze względu na naturalny aromat...wołowiny. Tak, to nie żart. Jak podaje portal Abczdrowie.pl, producent uzyskuje go poprzez reakcję chemiczną hydrolizy pszenicy i mleka. W procesie hydrolizowania ich wartości odżywcze znikają i wytwarza się glutaminian sodu. To właśnie on zaostrza apetyt, tłumi uczucie sytości i sprawia, że pokarmy smakują tak dobrze. 

giphy-downsized (39)

Czysta przyjemność?

To oczywiście niejedyny powód, dla którego wielu nie potrafi przejść obojętnie obok smakowicie wyglądających smażonych ziemniaków. Ma na to wpływ także między innymi ich sposób przyrządzania. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że smażone są najczęściej na oleju kukurydzianym bądź rzepakowym.

Co więcej, jak podaje Abczdrowie.pl, we frytkach przygotowywanych przez pracowników McDonald's znajdziemy również dekstrozę (cukier prosty, działający podobnie jak glukoza), pirofosforan sodu i oczywiście cukier. To właśnie ta mieszanka sprawia, że kupując małą porcję frytek, po chwili zaczynamy żałować, że nie zamówiliśmy tej największej ;-) 

Zagłosuj

Lubisz frytki z McDonald's?

Liczba głosów: