Zamknij

Torebki herbaty w kształcie rekinów są jednocześnie zabawne i straszne

Weronika Domoradzka
07.07.2016 14:52
Herbata w kształcie rekina
fot. www.makuake.com/project/sameteabag

Kolor napoju też nie pozostawia wiele do życzenia. Na taki pomysł mogli wpaść tylko Chińczycy. 

O herbacie można mówić godzinami - zaczynając od wielkości lub rodzaju liści, przez aromaty, dochodząc do jej wyglądu. Dotychczas ten ostatni aspekt tyczył się głównie barwy. Tym razem daleko od niej nie odchodzimy, ale uwagę głównie przykuwają torebki w kształcie rekinów.   

Chińska firma Daisho Fishery Company wpadła na pomysł wyprodukowania całej linii herbat, które oczywiście smakują tak jak znane nam rodzaje tego napoju, ale ich zaparzanie jest znacznie ciekawsze. Wrażenie zwłaszcza robi herbata z dodatkiem dzikiej róży i hibiskusa, która w trakcie zalewania ciepłą wodą, sprawia, że rekin wygląda jakby krwawił. Trudno w tym momencie nie mieć skojarzeń z serią filmów "Szczęki". Właśnie dzięki temu efektowi mała firma zyskała sporą popularność w Internecie, która lada moment przełoży się na korzyści finansowe. 

Pomysłodawcy zbierają pieniądze na uruchomienie masowej produkcji za pośrednictwem jednego z serwisów crowdfundingowych. Ich celem jest zdobycie 40 tysięcy złotych, ale zważywszy na duże zainteresowanie produktem, nie będzie to duży problem.

Torebka herbaty w kształcie rekina
fot. www.makuake.com/project/sameteabag

Eleganckie torebki do ręki damskie