Zamknij

Ten talerz skutecznie zmniejsza kaloryczność każdego dania

19.05.2016 09:39
AbsorbPlate
fot. www.youtube.com

Dzięki niemu możemy zjeść to samo, ale w zdrowszej wersji. Bez zbędnych wyrzeczeń. 

Wszyscy znają sposób na zebranie nadmiaru tłuszczu z dania, kładąc je przed podaniem na ręcznik papierowy lub przyciskając je nim delikatnie od góry. Teraz już nie będzie trzeba tego robić, ponieważ zrobiono talerz, który działa na podobnych zasadach, ale lepiej. 

AbsorbPlate z pozoru wygląda jak zwykły talerz, ale posiada 500 wgłębień. Kiedy położymy na nim danie, w kilka sekund dziurki wypełnią się 7 ml oleju. Dzięki temu każde danie będzie miało o 30 kalorii mniej. Dzięki temu bez zbędnych wyrzeczeń można zjeść to samo danie, ale w zdrowszej wersji. Kuchnia tajska słynie ze stosowania wielu olejów, dlatego taki talerz w bardzo krótkim czasie może zacząć cieszyć się dużą popularnością. 

AbsorbPlate został zaprojektowany przez agencję BBDO Bangkok we współpracy z Tajskim Ministerstwem Zdrowia. Celem kooperacji było stworzenie produktu, który pomoże walczyć z rosnącym problemem otyłości wśród obywateli. Według ustaleń "Thailand Business News" w następnym roku Tajlandia będzie drugim krajem w Azji, którego społeczeństwo ma największy problem z nadwagą. 

AbsorbPlate

AbsorbPlate

‧ fot. www.youtube.com