Zamknij

Ten alkohol sprawi, że poczujesz się seksownie. Wcale nie jest to wino

Magdalena Kulej
30.05.2018 15:55

Naukowcy już sprawdzili, po który drink warto sięgać na randce, by poczuć się pewniej i... seksowniej. 

Ten alkohol sprawi, że poczujesz się seksownie. Wcale nie jest to wino
fot. shutterstock.com

Jeżeli tobie też randka kojarzy się z wieczorem przy czerwonym winie, przy kolejnej okazji zastanów się, czy nie zdecydować się na nieco inny trunek dodający odwagi. Bo, jak potwierdzają brytyjscy naukowcy z Public Health Wales and King's College, to nie wino sprawia, że na spotkaniu z mężczyzną czujemy się seksowniejsze.

Zobacz także: Domowe wino z winogron! Podpowiadamy jak je zrobić

Jak informuje „The Independent”, badania opublikowane w czasopiśmie „BMJ Open” bazują na danych zgromadzonych od grupy 30 tys. młodych osób z 21 krajów. Sprawdzono, jakie reakcje u każdej z tych osób wywołują poszczególne rodzaje alkoholu. Wyniki? Zaskakujące!

Osoby, które na randce sięgały po czerwone wino faktycznie częściej czuły się rozluźnione i zrelaksowane. Taki wpływ miało wino na 53% badanych. Nieco mniej, bo 50%, odczuło ten stan po spożyciu piwa. Ale to nie rozluźnienie, a poczucie własnej seksowności zwróciło szczególną uwagę naukowców.

Zobacz także: Ten alkohol działa przeciwbólowo lepiej niż paracetamol 

Okazuje się, że taki wpływ na naszą psychikę ma… gin. Potwierdziło to aż 40% badanych. Podobne skutki można odczuć po wypiciu wódki, rumu lub whisky. W przypadku wina i piwa takie działanie zgłosiło zaledwie 19% osób.

Zatem wszystko jasne. Chcesz emanować seksapilem? Wino zostaw na babskie spotkania z koleżankami!