Zamknij

Te produkty z McDonald's możesz jeść bez wyrzutów sumienia. Są najmniej kaloryczne

Katarzyna Leszczyńska
02.10.2017 13:15
Produkty z McDonald's, które można jeść bez wyrzutów sumienia
fot. pexels.com

Oczywiście wszystko z umiarem. 

Odkąd restauracje McDonald’s opanowały świat, mają wielu zwolenników, którzy nie potrafią odmówić sobie szybkiej kanapki z królestwa fast foodów. I choć od pewnego czasu na topie jest zdrowe odżywianie, niejedna osoba na diecie ma chwile słabości i zagląda do McDonald’s. Co zatem wybrać z menu restauracji, żeby nie mieć wyrzutów sumienia?

Kanapki

W tym wypadku najlepiej postaw na klasykę. Zwykły hamburger, bez dodatku sera, ma zaledwie 250 kalorii, więc doskonale sprawdzi się jak opcja lunchowa. Jeżeli jednak koniecznie musisz wziąć bardziej sycącą kanapkę, postaw na tę z kurczakiem. Kurczakburger to ok. 300 kalorii, podczas gdy McRoyal wykracza już ponad 500 kalorii, czyli ¼ naszego dziennego zapotrzebowania.

Które kanapki z McDonald's warto jeść?

Wersja śniadaniowa

McMuffin z jajkiem ma mniej kalorii niż owsianka z owocami, którą jemy na śniadanie. Oczywiście są te zdrowe i niezdrowe kalorie. Na pewno łatwiej jest spalić owsiankę, która dostarcza nam dużo energii. Jeżeli jednak któregoś dnia nie uda ci się zjeść śniadania w domu, od czasu do czas możesz pozwolić sobie na śniadanie z McDonald’s. McMuffin z jajkiem to 250 kalorii a bułka, której używają do jego przygotowania ma mniej węglowodanów niż klasyczna kajzerka.

Zdrowy McDonald’s

Można zaryzykować stwierdzenie, że najzdrowszą opcją w McDonald’s jest sałatka z grillowanym kurczakiem, która ma zaledwie 133 kalorie. Oczywiście najlepiej sięgnąć po tę bez kurczaka, która ma jedynie 18 kalorii, ale nie dostarczysz sobie wówczas za dużo wartości odżywczych. Śmiało możesz też wypróbować SnackWrapa z kurczakiem, który ma około 250 kalorii. Warto też sięgnąć po skrzydełka z kurczaka, które nie dostarczają dodatkowych kalorii w postaci bułki lub wrapa. Jest ich 6 i mają około 260 kalorii, a w każdym z nich znajduje się aż 16 gram białka.

Deser

Najlepiej sobie go darować, ale jeśli już musisz zjeść coś słodkiego, sięgnij po klasyczne lody śmietankowe. Małe lody, bez polewy to jedyne 45 kalorii. I choć McFlurry jest kuszącą opcją, dbając o sylwetkę lepiej sobie je darować. Już bardziej opłaca się wziąć sztandarowe ciastko firmowe McDonald’s, które ma około 250 kalorii. 

Niektóre produkty z McDonald's nie są aż tak kaloryczne