Zamknij

Te lody się nie topią nawet w najbardziej upalne dni

28.07.2016 16:13
Lody, które się nie topią
fot. www.instagram.com/gastronauticecream

Teraz nasz ulubiony deser możemy zabrać ze sobą w najdalszy zakątek świata. 

Każdy wielbiciel lodów wie, że po zakupie należy je jak najszybciej zjeść. Dotychczas nie było opcji, żebyśmy mogli deser o ulubionym przez nas smaku zabrać na zapas do pracy lub na wycieczkę. Na szczęście powstał rodzaj lodów, które możemy wziąć ze sobą bez względu na to, jak jest gorąco tam, gdzie jedziemy. 

Gastronaut Ice Cream to lody, które się nie topią. Ten rodzaj mrożonego deseru jest zupełnie inny niż te, które znamy. Możemy je trzymać nawet w dłoni, a nie pobrudzą nam rąk. Bez problemu połamiemy go nawet na mniejsze kawałki. Dopiero w momencie, jak zaczniemy go jeść, zacznie rozpływać się w naszych ustach i przekonamy się, że w smaku jest bardzo kremowy. Rob Collignon, założyciel Gastronaut Ice Cream, tworząc swój deser, inspirował się tymi, które można kupić w miejscu dla astronautów. Ich sekretem jest nic innego niż liofilizacja, którą w skrócie i dużym uproszczeniu można opisać jako suszenie zamrożonych substancji.

Być może brzmi to tajemniczo, ale ta metoda powstała już w trakcie II wojny światowej. 34-latek z Brooklynu pracował nad swoim deserem 3,5 roku. Dopiero teraz chce go wprowadzić na rynek i zorganizował akcję crowdfundingową za pośrednictwem serwisu Kickstarter.com. Cena porcji deseru będzie kosztować około 20 złotych.