Zamknij

Tanie wino, a smakuje jak drogie. Dzięki prostemu sposobowi można poprawić jego jakość

Barbara Kaczmarczyk
25.10.2016 15:50
Wino
fot. East News

Każdy może zrobić sobie wysokiej jakości wino w zaciszu domowej kuchni. Wystarczy tylko pół minuty.

Choć wydaje się to niemożliwe, ten sposób pozwoli poprawić jakość wina. Nawet tanie, niesmaczne wino potraktowane w sposób, jaki proponują redaktorzy serwisu Independent.co.uk, staje się naprawdę dobrym napojem. To rada dla wszystkich miłośników dobrego alkoholu, którzy akurat nie mają pieniędzy na wysokiej jakości trunek, albo otrzymali taki w prezencie, a nie chcą wylewać go do zlewu.

Jedyne co należy zrobić, to wlać wino do blendera i miksować przez trzydzieści sekund. Choć ta rada może zaskakiwać, wyjaśnienie tej czynności nie wydaje się już tak absurdalne. Każde wino przed spożyciem powinno pooddychać, aby nabrać smaku. Blendowanie kilkakrotnie wzmacnia ten efekt. Ponadto proces ten nadaje winu miękkości, napój jest bardziej łagodny, bardziej owocowy i jak zapewniają eksperci z Independent.co.uk, wino smakuje jak to z wyższej półki. Wszystko dzięki ekspresowemu i intensywnemu napowietrzaniu, które pomaga złagodzić taniny, które odpowiadają za gorzki smak. 

Trzeba przyznać, że rada brytyjskich dziennikarzy wydaje się być niezwykle przydatna. W końcu każde wino, nie tylko to najtańsze, można na pół minuty przelać do blendera, aby cieszyć się lepszym smakiem. Bardzo dobre zawsze może być jeszcze lepsze. Warto wypróbować to przy najbliższej okazji, a nuż okaże się, że to naprawdę działa.