Zamknij

Ta lemoniada nie wygląda zbyt apetycznie, ale wyleczy kaca

Beata Dżumaga
07.04.2017 10:00
Lemoniada, która leczy kaca, to hit Instagrama.
fot. Pixabay.com

To idealny napój na ciężki poranek po imprezie.

Lemoniada, która leczy kaca? To możliwe. Na Instagramie trenduje nowy superfood – czarna lemoniada o prawdziwie magicznych właściwościach. Ten napój pomaga oczyścić nasz organizm i usuwa nagromadzone w nim toksyny. Ponadto czarna lemoniada jest dobrym środkiem w walce z niestrawnością i innymi dolegliwościami żołądkowymi.

Zdrowotne właściwości czarnej lemoniady wynikają z jej oryginalnej receptury. Bazą napoju, z wyglądu przypominającego ropę, jest węgiel aktywny, przyrządzany z łupin kokosowych, torfu i drewna. Ponadto w skład najmodniejszej obecnie lemoniady wchodzi sok z cytryny i limonki oraz syrop klonowy. Właśnie dzięki tym wszystkim elementom po czarną lemoniadę warto sięgnąć także wtedy, kiedy męczy nas kac.

Czarna lemoniada to hit na Instagramie.

Czarna lemoniada to hit na Instagramie.

‧ fot. Instagram.com/life.of.kid/

Najmodniejszy napój tego lata?

Coraz więcej użytkowników Instagrama chwali się swoimi zdjęciami czarnej lemoniady - wystarczy wejść na serwis i wpisać hashtag #blacklemonade. Wiele wskazuje na to, że ten nietypowy koktajl ma szansę stać się najmodniejszym napojem sezonu. To świetna opcja zwłaszcza na sezon wiosna-lato, kiedy z myślą o wakacjach wiele osób decyduje się na parodniowy detoks, chcąc oczyścić swój organizm, i pracuje nad idealną sylwetką.

Czarna lemoniada jest świetnym lekarstwem na kaca.

Czarna lemoniada jest świetnym lekarstwem na kaca.

‧ fot. Instagram.com/dkonshak/

Jak to zrobić?

Chociaż czarna lemoniada nie jest jeszcze w Polsce ogólnodostępna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować ją samemu, w domowym zaciszu. Wystarczy zaopatrzyć się w wodę, cytrusy, syrop klonowy (opcjonalnie miód), oraz węgiel aktywny. Warto mieć wszystkie te składniki w swojej kuchni przed kolejną imprezą, aby następnego poranka wypróbować magiczne właściwości czarnej lemoniady na sobie samym ;)

Magiczne właściwości czarna lemoniada zawdzięcza węglowi aktywnemu.

Magiczne właściwości czarna lemoniada zawdzięcza węglowi aktywnemu.

‧ fot. Instagram.com/crbn.io/