Zamknij

Stworzono naczynia, które potrafią oszukać mózg. Są naprawdę genialne

Anna Respondek
28.08.2017 10:53
Naczynia
fot. Pixabay

Nowe naczynia Half/Full mają pomóc ludziom zrzucić zbędne kilogramy. 

Wyjątkowy zestaw naczyń stworzony przez studentów londyńskiej Royal College of Art ma pomóc osobom na diecie, jednak nie został stworzony jedynie z myślą o nich. Dzięki złudzeniu skutecznie oszuka nasz mózg i sprawi, że szybciej poczujemy się najedzeni. Na stronie Dezeen.com można znaleźć wideo prezentujące projekt oraz zapoznać się z jego szczegółami.

Pracownicy studia Playfool doskonale zdają sobie sprawę z tego, że "je się oczami". Właśnie dlatego zdecydowali, że stworzą wyjątkowy zestaw naczyń Half/Full, w skład którego wchodzą sztućce, dwa kubki, miska i talerz. Na czym polega jego wyjątkowość? Po części naczynia zrobione są z luster, które dzięki iluzji powodują, że nasze mózgi zostają oszukane i myślą, że organizm przyswoił większą dawkę jedzenia.

Cały projekt ma na celu zwrócenie uwagi na znacznie większy problem, niż próby odchudzenia się. Twórcy naczyń chcą, aby ludzie zdali sobie sprawę z tego, że ciągłe zmiany klimatyczne wpływają na dostępność pewnych produktów, które w najbliższych latach mogą być trudno dostępne, a nawet całkowicie zniknąć. Na liście znalazły się na przykład: awokado, orzechy czy cytrusy. 

Jeżeli zestaw stworzony przez londyńskich designerów spotka się z zainteresowaniem, możliwe, że naczynia trafią do ogólnej sprzedaży.

Naczynia
fot. Instagram/studioplayfool
Naczynia
fot. Instagram/studioplayfool
Zagłosuj

Czy uważasz, że takie naczynia to dobry pomysł?

Liczba głosów: