Zamknij

Starbucks zmienia się nie do poznania. Zdaniem wielu osób - na gorsze

Martyna Kraus
25.07.2016 09:37
Starbucks się zmienia
fot. Pixabay

Właściciele sieci kawiarni stawiają na przyśpieszenie tempa w obsłudze, a jej wielbiciele pytają: jakim kosztem?

Co jest najlepsze w chodzeniu do Starbucksa i co wyróżnia tę kawiarnię spośród innych? Na pewno nie jest to smak kawy, ani gigantyczna czekoladowa moneta, na którą odruchowo gapimy się przy kasie (i nigdy jej nie kupujemy). Chodzi oczywiście o podawanie swojego imienia bariście, który zapisuje go na kubku i bardzo często z błędem.

Zobacz: Barista ze Starbucksa znalazł przezabawny sposób na denerwujących nastolatków

Nie ma foteli, jest mniejszy wybór

Teraz Stabucks chce nam odebrać całą tę przyjemność. A przynajmniej wszystkim tym, którzy lubili ten rodzaj kontaktu z baristą. Wraz z otwarciem w Anglii nowego concept storu, sieć wycofuje się ze zwyczaju zapisywania imion na kubkach. Kawa jest przygotowywana co prawda dwa razy szybciej, ale bez rozmowy z obsługą. To nie jedyne "udogodnienie". Nowy express store, który został otwarty w kompleksie biurowym Canary Wharf nie oferuje klientom ani jednego wygodnego fotela i serwuje tylko 85% kaw, które są w standardowym menu.

W nowych punktach Starbucks zamawia się za pomocą dotykowego, elektronicznego ekranu. Co ciekawe, kawę można zamówić zanim wejdzie się do kawiarni. Wystarczy, że użyjemy Mobile Order & Paytechnology, a wybrany napój będzie czekał na nas gotowy, gdy tylko przyjdziemy do ulubionej placówki Stabucks. Oczywiście, w dzisiejszych czasach, liczy się tempo i zakłada się, że im szybciej tym lepiej, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli program pilotażowy powiedzie się, możemy się spodziewać, że niebawem we wszystkich placówkach będą obowiązywać takie zasady.

Ale czy wtedy jeszcze będziemy mogli nazwać je kawiarniami? 

Starbucks
fot. Pixabay