Zamknij

Starbucks wprowadza do menu to, co małe kawiarnie oferują już od dawna

10.08.2016 16:59
Starbucks wprowadza mleko migdałowe
fot. Pixabay

Aż dziwne, że dopiero teraz rozszerzają ofertę o taką pozycję. 

Od września w kawiarniach sieci Starbucks w Stanach Zjednoczonych będzie można zamówić kawę z dodatkiem mleka migdałowego. Niestety, w Polsce nie będzie ono tak szybko dostępne.

Ta decyzja jest trochę zaskakująca, ponieważ w większości małych kawiarni bez problemy złożymy zamówienie na kawę z dodatkiem takiego mleka. Wśród wegan ma ono więcej zwolenników niż sojowe, ponieważ jest znacznie zdrowsze. Niejednej osobie, która na co dzień pije mleko krowie, przypadnie też bardziej do gustu niż pozostałe roślinne zamienniki. 

Na chwilę obecną w Polsce dostępne jest tradycyjne mleko 0,5% dla dbających o linię, 3,2% dla dbających o kubki smakowe oraz bezlaktozowe dla niemlecznych, sojowe dla wegan i jeszcze kokosowe. Niewykluczamy, że w przyszłości pojawi się dodatkowo mleko migdałowe - czytamy na fan page Starbucks Polska. 

Przypuszczamy, że jest kwestią czasu rozszerzenie menu o kolejne mleko. Takie rzeczy dla niektórych osób mogą wydawać się błahe, jednak trudno nie zauważyć, że cały czas powiększa się grono osób, które rezygnują z produktów odzwierzęcych. Jeszcze nie tak dawno weganie byli skazani na picie czarnej kawy, ale to się zmieniło w dużej mierze dzięki baristom z małych, niszowych kawiarni. To oni narzucili tempo dostosowywania się do oczekiwań klientów.  

Można powiedzieć, że taką decyzją sieć Starbucks strzela sobie w stopę, jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Każdy, kto nie chce rezygnować ze słodkiego, migdałowego mleka, wesprze lokalny biznes.