Zamknij

Słodki ramen jest nowym hitem Instagrama. Wygląda naprawdę nieziemsko

Barbara Kaczmarczyk
06.10.2016 12:51
Niebieski ramen
fot. stevenishungry/Instagram.com

Kiedyś popularne było lodowe spaghetti, czyli lody waniliowe z sosem truskawkowym. Ten deser też ma dużą szansę stać się popularny. 

Ten nietypowy deser, nazwany przez jego wynalazców Ice Stream, podbija serca nowojorczyków. Widać to między innymi Instagramie. Zdjęć tego kolorowego smakołyku pojawia się coraz więcej. W jego skład wchodzi makaron wykonany z tradycyjnej, japońskiej galaretki Kanten o smaku alg, skondensowane mleko (zamiast bulionu) i owoce. Trzeba przyznać, że to ciekawy, ale też osobliwy pomysł na deser.

Słodka zupa ramen powstała w restauracji The Dessert Kitchen, która w Nowym Jorku słynie ze zwariowanych kompozycji słodkości. Oprócz wymienionych wcześniej składników, aby wykonać Ice Stream potrzeba kruszonego lodu, mochi, czyli małych, japońskich ciastek ryżowych, oraz z syropu z białych brzoskwiń. W wersji wegańskiej zamiast mleka skondensowanego wykorzystuje się mleko kokosowe. 

Oryginalna zupa ramen jest jednym z najczęściej fotografowanych dań na Instagramie. Być może dlatego jej lodowo-owocowy kuzyn również robi "karierę". Jego bogata receptura pozwala myśleć, że tak jak wytrawna, obiadowa wersja ramen bogata jest w smak, tak Ice Stream również zapewnia ciekawe doznania. Chyba każdy chciałby spróbować takiego deseru.

Słodki ramen
fot. feedyourgirlfriend/ Instagram.com
Słodki ramen
fot. kaylarose_creates/ Instagram.com
Słodki ramen
fot. qeenkwon/ Instagram.com