Zamknij

Jej córka ma ponad 6 lat i jeszcze nigdy nie jadła cukru. Nie uwierzycie, jaki efekt osiągnęła

24.10.2022 12:35

O negatywnych skutkach spożywania cukru wiemy bardzo dużo. Mimo to rzadko rezygnujemy z niego na dobre. Takiej zasady trzyma się jednak Shan Cooper. Jej córka od urodzenia przyzwyczajona jest do ścisłej diety.

Kobieta z córką
fot. instagram.com/myfoodreligion

Zbilansowana dieta to zwykle spora część sukcesu w drodze po lepsze zdrowie i samopoczucie. Dietetycy dużo mówią o tym, że wystarczy wyeliminować z życia cukier i produkty przetworzone, by poczuć różnicę już po krótkim czasie. O tym, że to prawda, przekonana jest m.in. Shan Cooper. Jej córka jeszcze nigdy nie próbowała tradycyjnych słodkości. 

Zobacz także: Kasia Tusk podzieliła się przepisem na zdrowe śniadanie. Przygotujesz je błyskawicznie

Córka tej kobiety jeszcze nigdy nie jadła cukru

Pewna kobieta zdradziła, że nie podaje swojej córce cukru, odkąd ta tylko się urodziła. Wszystko jest wynikiem świadomej decyzji, która miała pomóc dziecku zachować lepszą odporność. 

Efekty jej specjalnego podejścia do żywienia można obserwować na koncie instagramowym @myfoodreligion. Autorka profilu, Shan Cooper, jest miłośniczką naturalnego jedzenia i branży fitness. Na co dzień stosuje ona dietę paleo, która polega na unikaniu przetworzonych produktów i spożywaniu wszystkiego w takiej formie, jaką znali nasi przodkowie.

Córka kobiety, Grace, ma dziś ponad 6 lat i nigdy nie jadła cukru. W jej menu znajdują się m.in. owsianka, komosa ryżowa, kapusta kiszona czy budyń z chia.

Decyzja Shan Cooper może wydawać się dość kontrowersyjna. Niektórzy ludzie zarzucają jej egoizm i twierdzą, że ogranicza swoje dziecko. Pojawiają się też głosy, które straszą, że jej córka w przyszłości będzie nadmiernie sięgać po słodycze i poczuje się gorsza od rówieśników.

Efekty diety mogą szokować 

Matka Grace nie ukrywa, że jest bardzo dumna ze swojej decyzji. W mediach społecznościowych chwaliła się m.in. tym, że jej dziecko do 5. roku życia było chore tylko raz - córka nie zarażała się przeziębieniami nawet po spotkaniach z innymi dziećmi.

Dziś Shan nadal mówi o tym, że dieta działa. Na Instagramie od czasu do czasu pojawiają się  wspólne zdjęcia kobiety i dziewczynki, pod którymi w opisach dzielą się zdrowymi przepisami lub promują naturalne produkty. 

loader

źródło: edziecko.pl