Zamknij

Robert Biedroń przyznaje, że w tej jednej sytuacji jada mięso. "Żeby im żalu nie było"

06.04.2017 19:49
Robert Biedroń
fot. ZetChilli.pl

Radykalni wegetarianie mogliby się obrazić, ale gdy się jest prezydentem miasta, trzeba iść na pewne ustępstwa.

Dla Roberta Biedronia przejście na "jasną stronę mocy" nastąpiło po zgłębieniu przez niego tematu odczuwania emocji i posiadania świadomości przez zabijane na masową skalę zwierzęta. Postanowił więc skończyć z mięsożerstwem i zaczął promować zdrowe odżywianie.

Polacy głośno komentowali chociażby zdjęcie umieszczone przez niego w marcu 2016 roku na facebookowym profilu, które przedstawia obecnego prezydenta Słupska trzymającego w rękach plakat z napisem: "BÓB HUMMUS WŁOSZCZYZNA". Biedroń musiał potem tłumaczyć się, że jego post nie miał nic wspólnego z parodią sztandaru Wojska Polskiego.

Prezydent miasta często przyłapywany jest też na spotkaniach kulinarnych, którego główną częścią jest próbowanie przez włodarza lokalnych specjałów. Gdy na stole pojawiają się przetwory mięsne, musi użyć dyplomatycznych zabiegów.

Nie jem mięsa… rzadko… zdarza się. Na przykład jak idę na jakiś pokaz przetworów Koła Gospodyń Wiejskich i panie nalegają, że muszę spróbować kiełbaski. No to odrobinę kiełbaski próbuję, żeby im żalu nie było - wyznaje Robert Biedroń w rozmowie z ZetChilli.pl.

Nawrócony na wegetariańską ścieżkę Biedroń przyznał też, że nie wyobraża sobie powrotu do dawnych zwyczajów żywieniowych. Według niego świadomość posiadania przez zwierzęta emocji nie pozwala mu na jedzenie niczego, co zawiera mięso.