Zamknij

Przez okrągły rok codziennie jadł pizzę. Pokazał, jak wygląda teraz. Efekty są zaskakujące

Anna Respondek
30.08.2017 11:01
Brian Northrup
fot. Instagram/brian.northrup

Czy można żywić się codziennie pizzą? On postanowił to sprawdzić.

Brian Northrup ze Scotch Plains w New Jersey podjął się niecodziennego wyzwania, które po części było również przyjemnością. Zdecydował, że przez okrągły rok, codziennie, będzie jadł pizzę. Skutki tej zaskakującej "diety" mogą zadziwić największych sceptyków. 

Eksperyment Brian zaczął pod koniec lipca ubiegłego roku, a każdy dzień dokumentował na Instagramie, na którym nazwał się królem pizzy. Według młodego mężczyzny, taki sposób żywienia to dieta cud, ponieważ na początku wyzwania ważył 76 kilogramów, a po zakończeniu jedynie 73 kilo. Według Northrupa to nie jedyne plusy. 

Stałem się silniejszy, jestem szybszy, bardziej wytrzymały i poprawiłem sobie krążenie. Przez cały okres nie chorowałem nawet jednego dnia, ani nic nie złamałem - twierdzi mężczyzna. 

Pomimo tego, że głównym posiłkiem Briana była pizza, jego jadłospis nie był monotonny. Jadł głównie pizze na zamówienie, a na cieście pojawiały się szpinak, pomidor, bekon, kiełbasa, szynka czy ananas. Mężczyzna przy tego typu "diecie" nie zapominał o pójściu na siłownię. W rozmowie z portalem Foodbeast.com, stwierdził, że ze zwykłego chłopaka udało mu się zrobić atletę. 

Brian dbał również o swoje zdrowie w inny sposób. Regularnie chodził do lekarza, badał krew, poziom cholesterolu i cukru. Przez cały ten czas nie wykryto u niego żadnych nieprawidłowości. Mężczyzna przyznał, że lekarz musiał myśleć, że jest szalony.

Lekarka nie powiedziała zbyt wiele, kiedy wyjaśniłem jej co zamierzam zrobić. Przypuszczam, że pomyślała, że jestem szalony. Nie zrobiła jednak niczego, aby zniechęcić mnie do tego pomysłu - powiedział dziennikarzom Foodbeast.com.

Oczywiście Northrup przestrzega przed tego typu "wyzwaniami" i podkreśla, że każdy organizm jest inny, a wszystko mogłoby się skończyć dużo gorzej, gdyby nie jego samozaparcie do ćwiczeń. 

O takiej diecie można tylko pomarzyć. ;)

Zagłosuj

Jaką pizzę lubisz najbardziej?

Liczba głosów: