Zamknij

Co będziemy jeść w 2021? Poznaj najważniejsze trendy kulinarne

01.01.2021 17:00
gotowanie trendy 2021
fot. Shutterstock

Trendy pojawiają się również w żywieniu. Okazuje się, że niektóre z nich znamy z 2020 roku. Sprawdźcie, co warto dopisać do listy żywieniowych trendów.

Z roku na rok trendy kulinarne się zmieniają. Niektóre są z nami od kilku dobrych sezonów, a inne pojawiają się tylko na chwilę. Jakie będą w 2021 roku? Okazuje się, że kilka z nich mogą dobrze znać nasze mamy i babcie. Będziecie nimi zaskoczeni.

Trendy kulinarne na 2021 rok

Rok 2020 bardzo dużo zmienił w naszym życiu. Z rynku zniknęło wiele restauracji, które lubiliśmy, a przymusowy lockdown sprawił, że część z nas wróciła do stołowania się w domu. Samodzielne przygotowywanie posiłków stało się czymś przyjemnym i zaczęło sprawiać radość. To właśnie jeden z głównych trendów 2021 roku, który będzie dalej prężnie się rozwijał.

Coraz więcej osób ma bardziej świadome podejście do ekologii i zmiany nawyków żywieniowych. W tym trendzie przykładamy większą uwagę do tego, co kupujemy. Stawiamy na owoce i warzywa z lokalnych upraw. Dzięki temu dodatkowo dbamy o gospodarkę kraju.

Roślinne zamienniki mięsa w 2021 roku będą jeszcze bardziej popularne. W restauracjach szybkiej obsługi ten trend pojawił się pod koniec 2020 roku i rozwija się w coraz szybszym tempie.

Jaką potrawę lubisz najbardziej?

Zobacz także:  Jak obrać i pokroić awokado? Poznaj nasz sprawdzony trik

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?