Zamknij

Obierasz ziemniaki w ten sposób? Wyrzucasz pieniądze do śmieci

01.12.2022 12:29

Pewien mężczyzna podzielił się z internautami ciekawym trikiem kulinarnym. Zapewnia wszystkich, że dzięki niemu przestaną oni marnować jedzenie i pieniądze. Okazuje się, że wystarczy pamiętać o prostej rzeczy podczas obierania ziemniaków. 

Osoba obierająca ziemniaki
fot. Shutterstock

Często przyrządzasz potrawy z ziemniaków? Jeśli tak, trik tego mężczyzny na pewno przypadnie ci do gustu. Zwrócił on uwagę, że każdy z nas obiera te warzywa źle. Właśnie przez to wyrzucamy w błoto sporą sumę pieniędzy. Istnieje prosty sposób, by temu zapobiec.

Zobacz także: Oczekuje specjalnego obiadu podczas kolędy. Wymaganie księdza szokuje 

Zdradził, jak zaoszczędzić na ziemniakach

Ceny w sklepach są coraz wyższe, co u większości z nas wzmaga chęć oszczędzania. Do tego nakłania m.in. kucharz i youtuber Piotr Ogiński. Pokazał ciekawy trik, dzięki któremu przestaniemy wyrzucać pieniądze.

Mężczyzna zdradził ostatnio, że źle obieramy ziemniaki i nie wykorzystujemy ich tak, jak trzeba. Wystarczy to zmienić, by zaoszczędzić.

Youtuber pokazuje internautom, ile obierków po ziemniakach zostaje w jego kuchni - po obraniu dwukilogramowego worka warzyw otrzymał ich pełną miskę. 

Obierki ważyły 370 g, a to oznacza, że kosztowały 1,20 zł. Wynikało tak z obliczeń, w których mężczyzna wziął pod uwagę cenę całego worka ziemniaków - zapłacił za niego 6,49 zł. 

Tak nie warto obierać ziemniaków

Mężczyzna chce przekazać swoim widzom, że pod żadnym pozorem nie powinniśmy obierać ziemniaków z myślą, że skórki wyrzucimy do kosza. Stwierdza, że to jest jednoznaczne z marnowaniem pieniędzy.

Kucharz zaleca, by wykorzystać obierki i zrobić z nich domowe chipsy. Na jednym ze swoich filmów dokładnie pokazuje, jak je usmażyć. Stwierdził, że w sklepie na taki przysmak wydamy około 5 zł, a tak otrzymujemy go za jedyne 1,20 zł. Co sądzicie o tym pomyśle?

Źródło: YouTube.pl

loader