Zamknij

Reduktarianizm to nowy trend 2022 roku. Coraz więcej osób odżywia się w ten sposób

24.02.2022 15:22
Reduktarianizm to nowy trend żywieniowy 2022 roku. Na czym polega?
fot. Shutterstock

Weganizm, wegetarianizm i fleksitarianizm muszą ustąpić nowemu trendowi. Kim są reduktarianie i czym się żywią? To największy trend 2022 roku. 

Trendy nie dotyczą wyłącznie mody czy urody. Każdego roku również w kuchni królują zupełnie nowe potrawy, dania, a nawet sposoby żywienia. Wiemy, jaki produkt będzie najmodniejszy w 2022 roku. A jaka filozofia żywienia będzie hitem? Okazuje się, że weganizm, wegetarianizm czy fleksitarianizm muszą ustąpić miejsca reduktarianizmowi. Ten sposób żywienia jest coraz popularniejszy. Zobaczcie, dlaczego tak się dzieje i na czym konkretnie polega reduktarianizm. 

Zobacz także: To najmodniejsza potrawa 2022. Pochodzi z polskiej kuchni, a Amerykanki ją uwielbiają

Reduktarianizm to nowy trend żywieniowy 2022 roku. Na czym polega?

Reduktarianizm bardzo przypomina nam wegetarianizm. Sami zobaczcie, o co chodzi w tym sposobie żywienia. 

Jak podaje portal womenshealth.pl, reduktarianami zostają osoby, które nie są przekonane do radykalnego weganizmu czy nawet wegetarianizmu, bo nie rezygnują całkowicie z mięsa. Starają się jednak ograniczyć tego typu produkty, podobnie jak nabiał i jajka. 

Wydawać by się mogło, że jest to ta sama filozofia co wegetarianizm. Trzeba jednak pamiętać, że kluczowe jest tu ograniczanie tego typu produktów. Reduktarianie nie rezygnują z nich bowiem w całości i mają zupełnie inne powody do stosowania takiej diety. 

Zobacz także: Wege mięso mielone można zrobić samemu w domu. Oto błyskawiczny przepis z TikTok

Reduktarianizm jest coraz popularniejszy. Z czego wynika?

Reduktarianizm to filozofia żywieniowa, która wynika z... troski o środowisko. Nie chodzi zatem o samo dobro zwierząt, choć i ono jest istotne dla tego typu osób. Najważniejsze jest jednak ogólne pojęcie środowiska. 

Co najważniejsze, reduktarianie stopniowo rezygnują z produktów odzwierzęcych. Niektórzy z nich przez cały czas ograniczają tego typu składniki. Są też jednak tacy, którzy ostatecznie zostają wegetarianami lub weganami i całkowicie odstawiają produkty pochodzenia zwierzęcego. 

Zobacz także: Jak zrobić wege smalec? Poznaj nasze 3 sprawdzone przepisy

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: womenshealth.pl