Zamknij

Jak szybko wyłożyć blachę papierem do pieczenia? Oto przydatny trik

30.11.2022 13:15

Papier do pieczenia jest niezastąpiony podczas przyrządzania różnych ciast. Sprawdź, jak łatwo wyłożyć nim formę do wypieków.

Papier do pieczenia
fot. Shutterstock

Papier do pieczenia jest niezwykle przydatny w kuchni. Dzięki niemu nasze wypieki nie przywierają do formy i zachowują swój apetyczny wygląd. Wyłożenie nim blachy może być czasami problematyczne. Papier bowiem łatwo się zwija, co znacznie utrudnia pieczenie ciast czy innych przysmaków. W takim przypadku warto wypróbować ten prosty trik z TikToka, który zdobył już niemal dwa miliony polubień na platformie.

Jak wyłożyć formę papierem do pieczenia?

Użytkownicy TikToka często dzielą się różnymi trikami, które z powodzeniem możemy wykorzystać również w swojej kuchni. Hitem w tej aplikacji jest film, który pokazuje, jak równomiernie wyłożyć blachę papierem do pieczenia. Jeżeli często przyrządzasz różne ciasta czy potrawy w piekarniku, koniecznie zapoznaj się z tym trikiem.

Najpierw tiktokerka odwraca formę dnem do góry. Następnie kładzie na niej arkusz papieru w taki sposób, aby ściśle przylegał do ścian blachy. Potem ostrożnie go zdejmuje, uważając na to, aby nie naruszyć uzyskanego kształtu. Na koniec przewraca naczynie na drugą stronę i umieszcza w nim papier. Zobaczcie, jak to zrobić:

Zobacz także: Jak wyciąć z papieru do pieczenia kółko na spód tortownicy? Ten trik was zaskoczy

Czym można zastąpić papier do pieczenia?

Jeżeli nie masz papieru do pieczenia, możesz wykorzystać inne metody. Aby ograniczyć przywieranie jedzenia do blachy, nasze babcie sięgały po olej. Zamiast niego możesz zastosować także masło lub margarynę. Wystarczy wysmarować formę jednym z tych produktów, a następnie posypać ją odrobiną bułki tartej. Taki trik warto stosować nie tylko w przypadku ciast, ale także różnych dań przyrządzanych w piekarniku.

Zobacz także: 10 sposobów na udane wypieki  

loader