Zamknij

Najpopularniejsze rodzaje kaw. O nazwach niektórych mogliście nie mieć pojęcia

08.03.2021 14:37

Większość osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki ulubionej kawy. Ten pyszny napój ma wiele wariantów, które można przygotować samodzielnie w domu. Sprawdźcie, które cieszą się największą popularnością.

kawy
fot. Shutterstock

Rodzajów kaw jest dużo. Ten smaczny napój można podawać w szklance, kubku lub filiżance. Niektórzy piją czarną, a inni z dużą ilością mleka. Kawy mają również swoje nazwy, które warto znać. Dzisiaj zdradzimy wam te najpopularniejsze.

Najpopularniejsze rodzaje kaw. Co kryje się pod ich nazwami?

Jeśli kiedykolwiek byliście w kawiarni i zastanawiały was obcobrzmiące nazwy tych napojów, koniecznie dowiedzcie się, co się pod nimi kryje. Dodatkowo będziecie wiedzieć, co wchodzi w skład waszej kawy i odtworzycie ją w domowym zaciszu.

Espresso

Niewielki napar przygotowuje się z drobno zmielonych ziaren kawy. Jej smak jest wyrazisty, a aromat mocny. Najczęściej podaje się ją w małych filiżankach.

Americano

Kawę po amerykańsku przyrządza się z dodatkiem większej ilości wrzątku. Najczęściej przygotowuje się ją w ekspresach ciśnieniowych.

Cappuccino

To typowy włoski napój kawowy. Oryginalnie powinna być podawana ze spienionym mlekiem oraz szczyptą kakao lub czekolady.

Caffe Latte

Przez większość w skrócie nazywana latte. Ten włoski napój powstaje z połączenia spienionego mleka oraz kawy espresso. Według oryginalnego przepisu pianka na kawie powinna mieć grubość 1 cm.

Mocha

To jeden z wariantów kawy latte. Składa się z gorącego mleka, mlecznej czekolady oraz espresso.

Flat white

Ten napój kawowy pochodzi z Australii. Przygotowywany jest poprzez połączenie dwóch porcji espresso ze spienionym mlekiem. Najczęściej podawany w dużym kubku. 

Zobacz także: Jak przywrócić świeżość zwiędłej sałacie? Poznajcie sprawdzony trik

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?