Zamknij

Jakie przetwory zrobić z pigwy? Podpowiadamy

10.05.2021 13:29
pigwa
fot. Shutterstock

Pigwa w swoim składzie ma wiele witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Dania, napoje oraz desery z dodatkiem tego owocu sprawdzą się, kiedy będzie zależało nam na poprawieniu odporności. Dowiedzcie się, co można zrobić z tego produktu.

Owoce pigwy są dość twarde i kwaśne, dlatego spożywanie ich na surowo może się nie sprawdzić. To właśnie dlatego najczęściej podaje się je w postaci przetworów. Po odpowiedniej obróbce z pewnością zachwycą swoim smakiem niejedną osobę. Sprawdźcie, jakie przetwory można zrobić z pigwy.

Jakie przetwory zrobić z pigwy? Podpowiadamy

Pigwę można wykorzystać podczas przygotowywania soków, dżemów czy konfitur. Sezon na nie zaczyna się od połowy września. To wtedy zbierzemy najbardziej aromatyczne i słodkie owoce.

Z pigwy można przyrządzić przetwory, które wykorzystamy w kuchni w okresie jesiennym, a także zimowym. Dzięki dużej zawartości witaminy C świetnie sprawdzą się w tym czasie. Najpopularniejsza jest konfitura do herbaty, sok oraz nalewka.

Na targach lub bazarach znajdziemy wiele odmian owoców pigwy. Jeśli po zakupie chcemy przyrządzić pyszne domowe wyroby, naszą największą uwagę powinny zwrócić odmiany: Lescovac, Ursynowska oraz Bereczki. Wszystkie trzy świetnie sprawdzą się do dalszej obróbki w kuchni.

Jak przechowywać owoce pigwy? Sprawdzone triki

Owoce pigwy powinny być przechowywane w chłodnym i ciemnym miejscu. W takich warunkach mogą spędzić nawet kilka miesięcy. 

Zobacz także:  Na czym polega peklowanie? Będziecie zaskoczeni

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?