Jak wybrać kiełbasę na Wielkanoc? Podpowiadamy, która będzie najlepsza

18.03.2021 14:23

Kiełbasa to nieodłączny element świąt wielkanocnych. W sklepach znajdziemy wiele rodzajów tego produktu. Jak jednak wybrać najlepszy? Okazuje się, że podczas zakupów warto kierować się sprawdzonymi poradami.

kiełbasa na wielkanoc
fot. Shutterstock

Kiełbasa odgrywa bardzo ważną rolę na stole wielkanocnym. Ten tradycyjny już produkt można traktować jako dodatek do żurku czy białego barszczu, a także spożywać z dodatkiem chrzanu czy musztardy. Jak jednak wybrać najlepszą? Zapoznajcie się z naszymi poradami, a już nigdy nie będziecie mieć z tym problemu.

Jaką kiełbasę wybrać na Wielkanoc? Podpowiadamy

Podczas zakupów warto zwrócić szczególną uwagę na skład. Mięso w kiełbasie powinno znajdować się na pierwszym miejscu. Okazuje się, że znaczenie ma także kolor. Niektóre produkty nie są wędzone, a jedynie pomalowane na brązowo. Warto zweryfikować to przed zakupem.

W składzie nie powinny znajdować się wypełniacze w postaci białka sojowego oraz pszennego. Należy dokładnie obejrzeć kiełbasę przed zakupem. Jeśli wypełniona jest żelatyną bądź dużą ilością galaretki lepiej jej nie kupować.

Jak przechowywać kiełbasę? Zdradzamy sprawdzone triki

Jednym z najprostszych sposobów na przechowywanie kiełbasy jest zawinięcie jej w pergamin i umieszczenie w lodówce. Jeśli mięso ma intensywny zapach, po zawinięciu w papier można włożyć je do hermetycznie zamykanego pojemnika. Dzięki temu aromat nie rozejdzie się po całej chłodziarce.

Zobacz także: Czym można barwić jajka na Wielkanoc? Zdradzamy sprawdzone sposoby

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?