Zamknij

Jak zrobić mąkę bezglutenową? Jest na to sprawdzony sposób

14.01.2021 13:14
maka bezglutenowa
fot. Shutterstock

Produkty bezglutenowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, skoro ogromna część społeczeństwa decyduje się na rezygnację z glutenu. Te osoby nie muszą jednak żegnać się z pysznym pieczywem czy domowymi słodkościami. Sprawdźcie, jak przygotować domową mąkę bezglutenową.

Mąki bezglutenowe są coraz bardziej popularne. Wiele osób jest uczulonych na zwykłą mąkę. To właśnie dlatego rezygnują z glutenu. Okazuje się, że wersję bez glutenu można zrobić samemu. Sprawdźcie, jak przygotować taką mąkę w domu.

Jak zrobić mąkę bezglutenową? Poznaj szybkie przepisy

Te kuchenne triki nie zajmą wam więcej niż 5 minut. Okazuje się, że przygotowania każdej z poniżej opisanych mąk potrzebny jest blender lub młynek do kawy.

Mąka ryżowa - do jej przygotowania potrzebujemy ryżu. Odmierzoną ilość mielimy w blenderze lub młynku przez kilka sekund. Po tym czasie otrzymamy bezglutenowy produkt, który będzie świetnym zmiennikiem zwykłej mąki np. do zrobienia naleśników.

Mąka gryczana - kaszę gryczaną miksujemy w młynku lub blenderze przez kilka minut. Po tym czasie otrzymaną mąkę będziemy mogli wykorzystać do wypieku ciast lub chleba.

Mąka kokosowa - wiórki mielimy. Zmiksowane na drobno należy przechowywać w lodówce, wtedy będzie dłużej świeża. Taka mąka świetnie sprawdzi się przy wypieku słodkości.

Wypróbujesz ten sposób na domową mąkę bezglutenową?

Zobacz także:  Jak gotować jajka, by nie pękały? Te triki was zaskoczą

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?