Zamknij

Jak zamrozić owoce? Zdradzamy sprawdzone sposoby

19.04.2021 14:28
mrozone owoce
fot. Shutterstock

Mrożenie owoców to świetny sposób na zachowanie ich świeżości. Okazuje się, że jest to proste i nie wymaga wielu umiejętności. Zapoznajcie się ze sprawdzonymi poradami.

Wiosna i lato to dobry moment na zakup świeżych owoców. Na targowiskach i w sklepach pojawiają się piękne okazy, które bez problemu można zamrozić. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli cieszyć się ich smakiem, a także aromatem. Sprawdźcie nasze triki na mrożenie owoców.

Jak zamrozić owoce? Sprawdzone sposoby

Większość owoców można zamrozić. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Owoce nie powinny być zepsute. Przed mrożeniem należy je dokładnie umyć i osuszyć. Tak przygotowaną żywność powinno się umieścić w hermetycznie zamykanym pudełku lub woreczku przeznaczonym do mrożenia. Temperatura zamrażarki musi wynosić co najmniej -18 stopni Celsjusza.

Mrożone owoce nie tracą żadnych wartości odżywczych. Zachowują swój smak oraz aromat na znacznie dłużej niż jeśli mielibyśmy przechowywać je w temperaturze pokojowej.

Jak wykorzystać mrożone owoce? Podpowiadamy

Zamrożone owoce można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Okazuje się, że takie produkty spożywcze świetnie sprawdzą się jako dodatek do koktajli, ciast, a nawet galaretek.

Zobacz także: Przepis na ten deser jest hitem na TikToku. Sprawdź, jak zrobić niskokaloryczne tiramisu

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?