Zamknij

Jak wyciskać czosnek? Do tej pory robiliście to źle

05.03.2021 13:05

Wydawać by się mogło, że wyciśnięcie czosnku jest banalnie proste. Okazuje się jednak, że może sprawić wiele problemów. Sprawdźcie, jaki mamy na to sprawdzony sposób.

kuchnia gotowanie
fot. Shutterstock

Praska do czosnku to przydatny gadżet, który znajduje się w większości domów. Jak jednak wycisnąć czosnek przy użyciu tego urządzenia? Większość osób myśli, że robi to poprawnie, okazuje się, że wręcz przeciwnie. Sprawdźcie zatem, jak dobrze rozdrobnić ząbki czosnku.

Jak wycisnąć czosnek? Zdradzamy sprawdzony sposób

Większość osób obiera czosnek przed włożeniem do praski. Okazuje się, że to błąd. Czosnek należy zostawić w łupinie i tak umieścić w urządzeniu. Miąższ wydostanie się przez dziurki, a niepotrzebna reszta zostanie w środku.

Taki sposób sprawdzi się wśród tych z was, którzy nie lubią intensywnego zapachu czosnku, który zostaje na dłoniach podczas obierania tej przyprawy.

Jak czyścić praskę do czosnku? Podpowiadamy

Dokładne umycie praski do czosnku może sprawić wiele kłopotów. Okazuje się, że aby ułatwić sobie to zadanie, należy użyć kawałka zielonego ogórka. Warzywo wkładamy do urządzenia i przeciskamy. Resztki czosnku zostaną usunięte, a zapach będzie znacznie przyjemniejszy.

Zobacz także: Ten przepis na brownie jest hitem na TikToku. Sprawdź, jak upiec to ciasto

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?