Zamknij

Jak wyciąć z papieru do pieczenia kółko na spód tortownicy? Ten trik was zaskoczy

01.04.2021 13:02
tortownica
fot. Shutterstock

Z tym dylematem zmaga się większość osób, które są fanami wypieków. Jak poprawnie wyciąć kółko z papieru do pieczenia, którego użyjecie do wyłożenia tortownicy? Istnieje pewien trik, który wam w tym pomoże.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na otrzymanie koła jest odrysowanie tortownicy na papierze do pieczenia. Następnie dokładnie wycinamy okrąg. Co, jeśli nie mamy przy sobie ołówka lub chcemy zrobić to szybciej? Wystarczy poznać nasz sprawdzony trik, który z pewnością ułatwi wam to zadanie.

Jak wyciąć z papieru do pieczenia kółko na spód tortownicy? Sprawdzony trik

Arkusz papieru do pieczenia, z którego chcemy wyciąć kształt, składamy na pół. Następnie powtarzamy czynność, żeby otrzymać mały kwadrat. Kiedy już go mamy, składamy go wzdłuż przekątnej, aby powstał trójkąt. Z tak otrzymanej figury formujemy stożek. Ostry czubek przykładamy do środka tortownicy. Drugą krawędź przycinamy tak, aby nie wychodziła poza formę. Następnie rozkładamy papier, który ma kształt idealnego koła.

Tak przygotowany pergamin sprawdzi się, kiedy zależy nam, by ciasto nie przywarło do formy.

Co zrobić, żeby ciasto nie przywarło do blachy? Podpowiadamy

Okazuje się, że jeśli nie chcemy, by ciasto przywarło do blachy, należy wypróbować kilka sprawdzonych sposobów. Dno oraz ścianki formy można posmarować olejem, margaryną lub posypać bułką tartą. Jeśli chcemy, możemy użyć także wiórków kokosowych czy mąki tortowej.

Zobacz także: Jak ufarbować jajka w łupinach cebuli? Podpowiadamy

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?