Zamknij

Jak wybrać dobry ketchup? Podpowiadamy

20.04.2021 13:30
ketchup
fot. Shutterstock

Ketchup to popularny dodatek nie tylko do pizzy, ale również innych dań. Uwielbiany przez małych oraz dużych dobrze odnalazł się na polskich stołach. Jak jednak wybrać ten najlepszy? Okazuje się, że wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów.

Ten znany sos pomidorowy to prawdziwy hit. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo różnych ketchupów. Warto jednak dobrze zastanowić się nad tym, który kupić. Sprawdźcie, czym kierować się podczas wyboru tego popularnego produktu.

Jak wybrać dobry ketchup? Sprawdzone sposoby

Podczas zakupów najlepiej wprowadzić w życie kilka sprawdzonych zasad. Okazuje się, że należy zapoznać się z etykietą, na której znajdziemy dokładnie rozpisany skład. Warto, aby wybrany przez nas ketchup miał jak najwięcej pomidorów, jak najmniej składników dodatkowych, a także by nie był zrobiony z koncentratu.

Wielu producentów dodaje do swoich produktów barwniki, syrop glukozowo-fruktozowy, benzoesan sodu czy skrobię modyfikowaną - te składniki sprawiają, że jego cena jest niska, a przez to atrakcyjna dla nieświadomego klienta. Powinniśmy zwrócić uwagę na składy tego samego ketchupu w słoiku, a także w tubie. Okazuje się, że często mogą być różne.

Jak przechowywać ketchup? Podpowiadamy

Otwarte opakowanie ketchupu zawsze należy przechowywać w lodówce. Dzięki niskiej temperaturze produkt szybko się nie zepsuje.

Zobacz także: Co można marynować? Podpowiadamy

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?