Zamknij

Jak uratować przesoloną zupę? Poznajcie te proste triki

24.02.2021 11:53
zupa
fot. Shutterstock

Przesolić zupę może każdy, nawet najbardziej wprawny kucharz. Okazuje się jednak, że nie należy się wtedy załamywać, a spróbować uratować to danie. Poznajcie nasze sprawdzone triki, które wam w tym pomogą.

Sól jest przyprawą, którą dodaje się do wielu różnych potraw. Co zrobić, kiedy przez przypadek wsypiemy jej zbyt dużo np. do zupy? Na szczęście smak tego dania da się w takiej sytuacji poprawić. Wystarczy poznać triki, które stosowały nasze babcie i mamy. Dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu uratujecie swoją potrawę.

Jak uratować przesoloną zupę? Poznaj sprawdzone triki

Jeśli zdarzy wam się przesolić zupę, ważne, by nie wpadać w panikę. Wtedy należy poznać sprawdzone triki, które uratują przygotowywaną przez was potrawę.

Białko

Okazuje się, że najprostszym sposobem na uratowanie zupy jest dodanie surowego białka jajka. Wchłonie ono nadmiar soli.

Mleko, śmietana oraz jogurt

Smak przesolonej zupy można zmienić, dodając odrobinę mleka, śmietany lub jogurtu. Taki składnik zda egzamin, kiedy gotujemy pomidorówkę, zupę jarzynową, ogórkową czy grzybową.

Skórka od chleba

Do gotującej się przesolonej zupy można dodać skórkę od chleba. Po kilkunastu minutach wchłonie ona słony smak. Przed podaniem wyjmujemy skórkę z zupy.

Surowy ziemniak

Okazuje się, że zupę można uratować przy pomocy surowego ziemniaka. Myjemy go, obieramy ze skórki i wrzucamy do gotującego się wywaru. Po około 10 minutach ziemniaki wyławiamy. Danie nie powinno być już słone.

Woda

Jeśli zupa jest bardzo słona, dolewamy do niej wody i ponownie gotujemy. Dzięki temu wywar rozcieńczy się i potrawa zostanie uratowana.

Czym doprawić zupę? Podpowiadamy

Zupy można doprawiać nie tylko solą czy pieprzem. Aby podkreślić smak wywaru, można dodać do niego także zasmażkę, żółtka, a nawet masło. Wszystko zależy od tego, jaką zupę akurat przygotowujemy.

Wypróbujesz ten sposób?

Zobacz także: Jak szybko zmiękczyć twarde masło? Mamy na to sprawdzone triki

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?