Zamknij

Jak piec ciasto francuskie? Poznajcie sprawdzone sposoby

12.02.2021 15:29

Ciasto francuskie wykorzystuje się w wielu różnych przepisach. Warto więc się dowiedzieć, jak poprawnie je upiec. Nasze sprawdzone sposoby ułatwią wam to zadanie.

bułki z ciasta francuskiego
fot. Shutterstock

Okazuje się, że ciasto francuskie można bardzo łatwo przypalić. Jak temu zapobiec? Są pewne triki, które w prosty sposób pomogą uniknąć takiej wpadki. Sprawdźcie, czy wcześniej mieliście o nich pojęcie.

Jak piec ciasto francuskie? Podpowiadamy

Podczas pieczenia ciasto francuskie rozwarstwia się i znacznie zwiększa swoją objętość. To właśnie dlatego warto poznać kilka przydatnych informacji przed włożeniem go do piekarnika.

Każde danie z dodatkiem ciasta francuskiego potrzebuje innej temperatury oraz czasu pieczenia. Zawijane parówki należy trzymać w piekarniku nagrzanym do 220 stopni Celsjusza tylko przez 15 minut. Słodkie koperty z owocami powinny spędzić w piecu 25 minut w temperaturze 200 stopni Celsjusza. Z kolei tarta potrzebuje aż 30 minut w 180 stopniach Celsjusza.

Niezależnie od przygotowywanego dania, ciasto francuskie powinno trafić do wcześniej nagrzanego piecyka. To właśnie od momentu włożenia blachy do piekarnika zaczynamy liczyć czas pieczenia.

Zastosujesz nasze porady?

Zobacz także: Jak odświeżyć zeschnięty ser? Ten trik was zaskoczy

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.  

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?