Zamknij

Jak ugotować ciecierzycę? Poznaj nasz sprawdzony sposób

12.01.2021 14:28
jak przygotować ciecierzyce
fot. Shutterstock

Jak ugotować ciecierzycę by była chrupiąca i niezbyt twarda? Istnieje pewien trik, który wam w tym pomoże. Sprawdźcie, na czym dokładnie polega.

Wiele osób uważa, że przyrządzenie ciecierzycy jest bardzo trudne i wymaga sporo czasu. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że jeśli pozna się jeden sposób na jej przygotowanie, można zrobić to znacznie szybciej. Sprawdźcie, o jaki trik może chodzić.

Jak ugotować ciecierzycę? Poznaj prosty sposób

Jeśli zależy nam na miękkiej ciecierzycy, musimy zastosować się do jednej ważnej zasady. Powinniśmy opłukać i namoczyć groch dzień wcześniej. Dzięki temu ciecierzyca szybciej się ugotuje i będzie smaczniejsza.

Ciecierzycę opłukujemy. Następnie wkładamy ją do garnka i zalewamy zimną wodą. Tak przygotowana musi stać minimum 10 godzin. Następnego dnia odcedzamy cieciorkę i znowu opłukujemy. Następnie zalewamy wodą i gotujemy w garnku około 2 godzin. Kiedy w trakcie przyrządzania pojawi się piana, można usunąć ją łyżką. Ten sposób sprawi, że ciecierzyca będzie miękka. Można ją jeść z ulubionymi przyprawami lub zrobić z niej domowy hummus.

Wypróbujesz ten sposób?

Zobacz także: Jak napełnić słoiki przetworami? Mamy na to sprawdzony trik

Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?